بازتاب نیوز

۸۵۰ جنگجوی طالب از پاکستان وارد غزنی شده‌اند

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: مقامات محلی ولایت غزنی می‌گویند که دست‌کم ۸۵۰ جنگجوی گروه طالبان که در مدارس دینی پاکستان آموزش دیده‌اند، وارد این شهر شده و پس از رسیدن این جنگجویان درگیری‌ها نیز شدت گرفته است.

امان‌الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی امروز (یکشنبه، ۲۱ اسد) در صحبت با خبرگزاری یاش گفت که این جنگجویان شام روز گذشه وارد غزنی شده است و درگیری‌ها در این شهر افزایش یافته است.

آقای کامران می‌گویند جنگجویان گروه طالبان که تازه وارد شهر غزنی شده، در مدارس پاکستان آموزش‌های دینی و نظامی را فرا گرفته‌اند.

به گفته او اکنون جنگ بر فرماندهی امنیه، ریاست امنیت ملی و آمریت جنایی این ولایت جریان دارد. آقای کامران افزود که تمام ساحات شهر در اختیار گروه طالبان قرار دارد.

وی همچنین می‌گوید که نیروهای کمکی در منطقه روضه، هشت کیلومتر دورتر از شهر غزنی پاسگاه بر پا کرده و از زمان آغاز درگیری‌ها تا هنوز وارد شهر غزنی نشده است.

آقای کامران هشدار می‌دهد در صورت بی‌توجهی دولت، شهر غزنی سقوط خواهد کرد. او می‌گوید که مردم با مشکلات زیادی از جمله کمبود مواد غذای روبه‌رو هستند.

به گفته این عضو شورای ولایتی، دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات، ریاست ترافیک و ریاست ترانسپورت غزنی نیز به آتش کشیده شده است.

وی به خبرگزاری یاش گفت که ولسوالی جغتو نیز شام روز گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرده است.

آقای کامران هشدار می‌دهد که در صورت دولت تدابیر جدی را برای عقب زدن جنگجویان گروه طالبان روی دست نگیرد، فاجعه‌ای دیگر در راه است.

این در حالی است که درگیری‌ها در شهر غزنی وارد سومین روز خود شده است. درگیری‌ها در غزنی بامداد روز جمعه آغاز شد و تاکنون شماری زیادی از نیروهای امنیتی در این درگیری‌ها کشته شده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21421

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading