بازتاب نیوز

واکنش ریاست اجراییه به حذف ۳۵ کاندید از لیست نهایی انتخابات

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی اعلام کرد که حکومت وحدت ملی همواره متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع بوده و می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، در خبرنامه‌ ریاست اجراییه آمده است که حکومت وحدت ملی همواره متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع بوده و می‌باشد.

در خبرنامه آمده که استقلالیت و صلاحیت‌های کمیسیون‌های انتخاباتی در قانون واضح و تصریح شده است و حکومت احترام کامل به استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی طبق قوانین نافذه کشور را داشته و دارد.

بر بنیاد خبرنامه، برگزاری انتخابات به اساس تقویم اعلام شده، خواست ملت دولت و بده و بر خواسته از تعهد حکومت وحدت ملی به رعایت قانون اساسی افغانستان او سایر قوانین نافذۀ کشور می‌باشد

ریاست اجراییه تاکید کرده‌است که در برگزاری به موقع انتخابات هیچ‌گونه تردید وجود ندارد و از مردم خواسته تا در برگزاری این پروسۀ ملی هم‌کاری نماید.

این درحالی‌ست که روز گذشته، کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان نام‌های ۳۵ را از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمای حذف کرد و بر شمار دیگر نیز هشدار و توصیه ارایه کرد.

اعلامیه مطبوعاتی در مورد تصمیم اخیر کمیسیون شکایات انتخاباتی در پیوند به حذف کاندیدان احتمالی ولسی جرگه

حکومت وحدت ملی همواره متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع بوده و می‌باشد، استقلالیت و صلاحیت‌های کمیسیون‌های انتخاباتی در قانون واضح تصریح شده است. حکومت احترام کامل به استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی طبق قوانین نافذه کشور داشته و دارد.

برگزاری انتخابات به اساس تقویم اعلام شده، خواست ملت و دولت بوده، و برخاسته از تعهد حکومت وحدت ملی به رعایت قانون اساسی افغانستان و سایر قوانین نافذه کشور می‌باشد. بناً در برگزاری به موقع انتخابات هیچگونه تردید وجود ندارد.

موفقیت این پروسه و آزمون ملی منوط به همکاری مردم و رعایت قوانین نافذه کشور توسط تمام اقشار و هموطنان عزیز می‌باشد.

واکنش ریاست اجراییه به حذف ۳۵ کاندید از لیست نهایی انتخابات

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DB%B3%DB%B5-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading