بازتاب نیوز

رویدادهای کشور در یک نگاه

٢١ اسد ١٣٩٧ کابل مانیتور

فاریاب

محمد جاوید سلیم، سخنگوی نیروهای ویژه ارتش در شمال گفته است که ده سرباز ارتش دیشب در حمله‌ای بر کمپ چینایی‌ها و پاسگاه‌های اطراف این کمپ در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب کشته و زخمی شده اند.

به گفته‌ی وی، در این حمله‌ی طالبان پاسگاه‌های نمبر یک و آب‌گرمک به کنترول طالبان در آمد؛ اما پاسگاه نمبر یک بامداد امروز دوباره به کنترول نیروهای دولتی در آمد.

در عملیات بامداد امروز، نیروهای هوایی نیز نقش داشته اند که تلفاتی به جنگجویان طالبان وارد شده است؛ اما آماری در دست نیست.

در یک خبر دیگر، یکی از افسران ارتش گفته است که بیش از ۱۵۰ سرباز ارتش در مناطق چیچکتو، چهل‌گزی و چهارشنبه بازار به دلیل بندش راه در محاصره طالبان قرار دارند.

به گفته‌ی این افسر ارتش، این نیروها تجهیزات و غذا ندارند.

 

هشدار ریاست هواشناسی

ریاست هواشناسی کشور هشدار داده است که بادهای شدید با گردوخاک در برخی ولایات جریان دارد.

بر اساس خبرنامه‌ای این ریاست، کابل، هرات، فراه، زرنج، لشکرگاه، کندهار، چغچران، ارزگان، جوزجان، مزارشریف، سمنگان، کندز، لوگر، پروان و میدان‌وردک شاهد وزش بادهای تند با گردوخاک است.

این ریاست پیش‌بینی کرده است که سرعت باد در بعضی ساحات به ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

 

بادغیس

نقیب‌الله امینی، سخنگوی پولیس بادغیس اعلام کرد که ۵۰ تن از جنگجویان طالب دست از جنگ برداشته و به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند.

به گفته‌ی وی، عبدالغفار مشهور به طوفان، فرماندهی ۳۰۰ تن از جنگجویان طالبان را به دوش داشت و روز گذشته با ۵۰ تن از افرادش دست از مخالفت برداشته است. 

بر بنیاد معلومات پولیس بادغیس، این فرمانده طالبان در ولسوالی قادس فعالیت‌های ضد حکومتی داشته است.

لینک اصلی: http://kabulmonitor.com/2347/%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%20%DB%8C%DA%A9%20%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کابل مانیتور

آخرین خبر ها:

Loading