بازتاب نیوز

فرماندهی پولیس غزنی سقوط این مرکز را تکذیب کرد

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری افق

گفته می‌شد که طالبان در شهر غزنی پاسگاه‌‌هایی ایجاد کرده اند، اما فریداحمد مشعل، فرمانده پولیس غزنی لحظاتی پیش از غزنی گفت که کنترول شهر به دست نیروهای امنیتی است.

او می‌گوید که نیروهای کمکی به شهر رسیده است و مردم نیز با نیروهای امنیتی همکار هستند.

بر بنیاد گزارش‌هایی تازه، گفته می‌شود که مرکز فرماندهی پولیس غزنی به دست طالبان سقوط کرده است.

نیویارک تایمز به نقل از منابع امنیتی این خبر را منتشر را کرده است که مرکز فرماندهی غزنی حوالی ظهر امروز به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است، اما وزارت‌ داخله این خبر را تکذیب می‌کند.

نجیب‌ دانش، سخنگوی وزارت امور داخله به خبرگزاری افق گفت، تاکنون جنگ در حوزه‌های دوم و چهارم پولیس در مرکز غزنی جریان دارد ولی نیروهای امنیتی مقر فرماندهی پولیس را در کنترل دارند.

وی افزود، تا کنون طالبان بیش از ۱۵۰ کشته داده است و در مقابل، ۳۰ سرباز امنیتی نیز جان باخته اند.

به‌گفته‌ی او، تاکنون افراد ملکی نیز در این درگیری‌ها آسیب دیده است.

درهمین حال، فرید عمری، مسول شبکه‌ی تلویزیون محلی غزنویان که از غزنی به کابل آمده است، گزارش‌های تکان‌دهنده‌ی از وضعیت جنگ دراین شهر توصیف می‌کند.

وی می‌گوید که شبکه‌ی تلویزیون محلی غزنویان و حوزه‌ی دوم پولیس در آتش سوخته است و طالبان در شهر حضور گسترده دارند.

طالبان بامداد جمعه(۱۹ اسد) بر مرکز شهر غزنی هجوم بردند ولی نیروهای کمکی شام جمعه در این شهر رسیدند و تاکنون جنگ ادامه دارد.

درهمین حال، شب گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که شهرک نوآباد غزنی در چندکیلومتری دفتر والی غزنی، بدون هیچ مقاومتی به دست طالبان سقوط کرد.

هم‌چنین صبح امروز(یک‌شنبه، ۲۲ اسد) گزارش‌هایی منتشر شده است که طالبان در قلعه‌ی شهاده یورش برده اند و پاسگاه‌های امنیتی را نابود کرده اند.

از سویی هم بربنیاد گزارش‌های تایید نشده، ولسوالی‌ اجرستان و خواجه‌عمری غزنی نیز در خطر سقوط مواجه است.

با وجود جنگ و درگیری شدید در ولایت غزنی، اما تاکنون از بدرفتاری طالبان با افراد ملکی و خانواده‌ها گزارش نشده است، اما بسته بودن خوراکه‌ فروشی‌ها و مراکز صحی مشکل جدی مردم است که با تداوم جنگ ممکن است پیامد ناگواری داشته باشد.

 

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/90606

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading