بازتاب نیوز

تقاضای پول برای درج دوبارۀ نام فوزیه کوفی در لیست نامزدان

٢١ اسد ١٣٩٧ سلام وطندار

فوزیه کوفی از نامزدان معترض، امروز در نشستی خبری در کابل می‌گوید، یکی از اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی در بدل درج دوبارۀ نامش در لیست نامزدان انتخابات نمایندگان، از وی درخواست پول کرده است.

بانو کوفی در جمع 35 نامزدی است که نامش از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی به‌دلیل داشتن افراد مسلح غیرمسئول حذف شده است. اما خود بانو کوفی دلیل حذفش را انتقاد پیگیرش از حکومت در سطح ملی و بین‌المللی می‌داند و می‌گوید، افرادی را که کمیسیون به‌عنوان افراد مسلح غیرمسئول به او نسبت داده است، 7 پولیس محلی و 3 آموزگارند. بنابراین وی اکنون می‌خواهد که پرونده‌اش از سوی یک کمیتۀ بین‌المللی بررسی شود و اگر ادعای کمیسیون ثابت شد از سیاست افغانستان کنار می‌رود.

در همین حال، علی‌رضا روحانی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، به سلام‌وطندار می‌گوید که این کمیسیون کار سیاسی نمی‌کند و خواهان شفافیت است؛ در صورتی‌که بانو کوفی سندی مبنی بر تقاضای پول از جانب یکی از اعضای کمیسیون داشته باشد، آن را در اختیار نهادهای عدلی و قضایی قرار دهد.

با این‌همه، ارگ ریاست جمهوری نیز با نشر اعلامیه‌یی می‌گوید، حکومت به استقلالیت کامل کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی احترام دارد و متعهد به برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و به‌موقع است.

کمیسیون شکایات انتخاباتی روز گذشته نام 35 نفر از کسانی را انتشار داد که از لیست نامزدان انتخابات نمایندگان حذف شده‌اند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=41683&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading