بازتاب نیوز

​یفتلی: جنگ در ولایت غزنی از سوی isi رهبری می‌شود

٢١ اسد ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

به گزارش پیام آفتاب، محمد شریف یفتلی، فرمانده ستاد کل ارتش ملی، امروز شنبه (۲۱، اسد) در یک نشست خبری به رسانه‌ها گفت که دشمن در ولایت غزنی متحمل تلفات سنگین شده و در خانه‌های مردم سنگر گرفته‌اند.

وی افزود که ولایت غزنی به دلیل موقعیت حساس جغرافیایی‌اش، به ویژه شاهراه نمبر یک کابل - قندهار، مورد توجه گروه تروریستی طالبان قرار داشت.

آقای یفتلی تاکید کرد که نیروهای امنیتی کشور از ساعات نخست حملات طالبان به ولایت غزنی شروع به فعالیت کرد و نخستین یورش آن‌ها را دفع کرد و تلفات سنگینی نیز به آنان وارد کرد.

لوی درستیز ارتش ملی دلیل طولانی شدن جنگ در ولایت غزنی را جلوگیری از تلفات غیر نظامیان، پیش‌گیری از تخریب تاسیسات عمومی و حفاظت از اماکن مقدسه در این شهر خواند.

به گفته وی در جنگ ولایت غزنی، علاوه از طالبان ولایت‌های قندهار، هلمند، زابل، پکتیا، پکتیکا، لوگر و میدان وردک، جنگ‌جویان خارجی نیز حضور دارند، وگرنه طالبان ولایت غزنی به تنهایی توان مقابله با نیروهای امنیتی را ندارند.

وی همچنان گفت که در این جنگ ۲۱ شبکه هراس‌افکن اشتراک دارند که از سوی ISI پاکستان حمایت می‌شود و در میان کشته شده‌های مخالفان در ولایت غزنی، افراد لشکر طیبه نیز شامل است.

آقای یفتلی تصریح کرد که مناطق راهبردی شهر غزنی مانند فرماندهی پولیس، مقر ولایت، امنیت ملی، زندان مرکزی ولایت و تاسیسات ارتش ملی هنوزهم در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد.

این فرمانده ارتش خاطرنشان کرد که تلفات نیروهای امنیتی بسیار اندک است و حدود ۸ تا ۱۰ سرباز شهید و ۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ اما تلفات مخلفان بسیار زیاد است و در هر منطقه چندین جسد آنان باقی مانده است.

وی علاوه کرد که هدف نیروهای امنیتی در قدم نخست پاکسازی شهر از وجود مخالفان دولت است و در گام‌های بعدی بازگشایی شاهراه نمبر یک و ایجاد کمربندهای امنیتی خود شهر غزنی در پلان ما قرار دارد.

آقای یفتلی ابراز امیدواری کرد که وضعیت در ولایت غزنی تا دو روز دیگر به حالت عادی خود برگردد و شاهراه کابل - قندهار نیز باز شود تا مسافران به مسیر خود ادامه دهند.

فرمانده ستاد کل ارتش سقوط یک فروند چرخ بال وزارت دفاع را بر اثر نقص فنی عنوان کرد که در آن یک تن جان باخته است.

طالبان مسلح از دو روز به این سو با حملات گروهی خود بر شهر غزنی، برخی از مناطق آن را در تصرف خود درآورده و هم اکنون نیز جنگ در این شهر ادامه دارد.

سیدمهدی علوی‌نژاد/خبرگزاری پیام آفتاب، کابل

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/82989/%DB%8C%D9%81%D8%AA%D9%84%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%BA%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D9%88%DB%8C-isi-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading