بازتاب نیوز

دست کم ۳۰ سرباز در غورماچ کشته شدند

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مقام‌های فاریاب می‌گویند که در نتیجه‌ی درگیری‌های نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی‌ غورماچ این ولایت دست کم ۳۰ سرباز کشته شده اند.

سید عبدالباقی هاشمی، عضو شورای ولایتی فاریاب به خبرگزاری افق گفت،این درگیری در منطقه کمپ چینایی‌ها در ولسوالی غورماچ از شب گذشته شروع شده است.

به‌گفته‌ی او، صبح امروز آمار تلفات نیروهای امنیتی که از مدت زیادی بدینسو در انحصار بودند، ۱۴ کشته گزارش شده بود، اما این رقم اکنون افزایش یافته است و ۲۳ تن زخمی شده اند.

وی افزود که به خاطر نرسیدن نیروی کمکی آمار تلفات نیروهای امنیتی افزایش خواهد یافت، حتا احتمال سقوط این منطقه وجود دارد.

گفته می‌شود سید اسلم فرمانده کمپ چینایی‌ها نیز کشته شده است و نیروهای امنیتی شکایت دارند که تجهیزات جنگی شان رو به اتمام است، اگر نیروی کمکی نرسد ممکن است همه به دست طالبان کشته شوند.

آقای هاشمی می‌گوید، زخمیان این درگیری خون‌ریزی دارند و هیچ کمک‌‌رسانی صورت نگرفته است که ممکن زخمیان بیش‌تری جان شان را از دست بدهند.

حدود چند هفته می‌شود که نیروهای امنیتی از این منطقه شکایت می‌کردند که منطقه در محاصره‌ی طالبان قرار دارد و آنان نیازمند نیروی کمکی است تا خطوط دفاعی شان را حفظ کنند.

اما کمک‌رسانی برای نیروهای امنیتی همیشه با تاخیر صورت می‌گیرد و مقام‌های ارشد حکومت نیز از این مورد شکایت کرده اند.

محمد محقق، معاون رییس اجراییه می‌گوید که ۲۵۰ تروریست داعشی از ولایت جوزجان نجات داده می‌شود ولی نیروهای امنیتی که در محاصره‌ی طالبان قرار دارند هرگز کمک‌رسانی نمی‌‌شود و همیشه به دام مرگ کشیده می‌شوند.

این درحالی است که هفته‌‌‌های گذشته، ۴۲ سرباز امنیتی در ارزگان به‌خاطر نرسیدن نیروهای کمکی توسط طالبان کشته شدند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/90626

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading