بازتاب نیوز

نامزدان حذف شده: دروازه‌های کمیسیون انتخابات را می‌بندیم

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: نامزدان حذف شده و معترض به لیست نهایی کاندیدان انتخابات پارلمانی می‌گویند که در اعتراض به تصمیم اخیر کمیسیون‌های انتخاباتی، دروازه‌های کمیسیون مستقل انتخابات را خواهند بست.

هواداران این نامزدان به خبرگزاری یاش می‌گویند که فردا (دوشنبه ۲۲ اسد) نامزدان حذف شده و نیز نامزدانی که اخطارهای جدی دریافت کرده‌اند با صدها تن از هواداران خود، دروازه‌های ورودی کمیسیون انتخابات را مسدود خواهند کرد. به گفته آن‌ها این تجمع اعتراضی ساعت شش صبح فردا در برابر کمیسیون انتخابات برگزار خواهد شد.

آنها تصمیم کمیسیون‌های انتخاباتی برای حذف و محرومیت شماری از این نامزدان از لیست نهایی را با اغراض سیاسی، ظالمانه و غیر قابل قبول می‌خوانند.

کمیسیون مستقل انتخابات دیروز (شنبه ۲۰ اسد) اعلام کرد که بر اساس تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی، ۳۵ تن از لیست نهایی نامزدان حذف شده و ۴۵ تن دیگر هم اخطار و هشدار دریافت کرده‌اند. در میان حذف‌شدگان، هشت عضو فعلی مجلس نمایندگان نیز شامل هستند.

این تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی، واکنش و نارضایتی‌ نامزدان حذف شده را در پی داشته است. چنانکه فوزیه کوفی یکی از این نامزدان حذف شده، امروز (یک‌شنبه ۲۱ اسد) ضمن سیاسی خواندن تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی، با نشر فایل صوتی، این کمیسیون را متهم کرد که برای ابقای وی در لیست نهایی، پول مطالبه کرده است.

شماری از نامزدان معترض همچنین به حکومت و کمیسیون انتخابات هشدار می‌دهند اگر به خواست‌های آنها توجه نکند، ظرف روزهای آینده شاهرا کابل – مزار شریف و در صورت ادامه بی‌توجهی‌ها، برق کابل را نیز در ولایت‌های شمالی قطع خواهند کرد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی، تصامیم این کمیسیون را قانونی و نهایی خوانده و گفته که برای معترضان، فرصت استیناف‌خواهی داده نخواهد شد.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21461

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading