بازتاب نیوز

واکنش ارگ به حذف ۳۵ نامزد احتمالی: حکومت به استقلالیت کمیسیون شکایات انتخاباتی احترام دارد

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: ارگ ریاست‌جمهوری به حذف نام ۳۵ تن از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی واکنش نشان داده و می‌گوید که حکومت به استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی براساس قانون احترام دارد.

در اعلامیه‌یی که امروز (یک‌شنبه، ۲۱ اسد) از سوی دفتر رسانه‌ها ریاست‌جمهوری آمده که حکومت وحدت ملی متعهد به برگرازی انتخابات شفاف، عادلانه و به موقع می‌باشد.

اعلامیه افزوده که استقلالیت و صلاحیت‌های کمیسیون‌های انتخاباتی در قانون واضح و تصریح شده است.

ریاست‌جمهوری تأکید کرده که در برگزاری به موقع انتخابات هیچ‌گونه تردیدی وجود ندارد و موفقیت این پروسه و آزمون ملی منوط به همکاری مردم و رعایت قوانین نافذه‌ی کشور توسط تمام اقشار و شهروندان می‌باشد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی روز گذشته اعلام کرده که نام ۳۵ تن از فهرست نهایی انتخابات پارلمانی حذف شده است.

علی‌رضا روحانی، سخن‌گوی کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت که از میان ۱۳۴ اعتراض و شکایت از سوی نامزدان پارلمانی که در فهرست ابتدایی کاندیدان راه پیدا نکرده بودند، درج شده بود، که در نهایت به تعداد ۱۰۲ تن از آن‌ها اسناد و شواهد شان موجه پنداشته شده و شامل فهرست نهایی گردید‌.

نهادهای ناظر بر انتخابات از اقدام کمیسیون مستقل انتخابات استقبال کرده و آن را گامی به سوی قانون‌مند شدن روند انتخابات خوانده‌اند.

نوشته واکنش ارگ به حذف ۳۵ نامزد احتمالی: حکومت به استقلالیت کمیسیون شکایات انتخاباتی احترام دارد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/64314/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading