بازتاب نیوز

رییس ستاد ارتش: طالبان تأسیسات عام‌المنفعه را در غزنی تخریب کرده‌اند

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: جنرال محمد‌شریف یفتلی، رییس ستاد ارتش افغانستان می‌گوید که طالبان در غزنی تأسیسات عام‌المنفعه را تخریب کرده و مارکیت بزرگ بزازی را در این شهر به آتش کشیده‌اند.

آقای یفتلی امروز (یک‌شنبه، ۲۱ اسد) در یک نشست خبری در کابل در مورد وضعیت غزنی به خبرنگاران معلومات داد.

در حالی‌که گزارش‌های منتشر شده از غزنی می‌رساند که جنگ‌جویان طالب در روز سوم حمله بر شهر غزنی فرماندهی پولیس این ولایت را نیز تصرف کرده‌اند، اما آقای یفتلی گفت که نقاط استراتژیک مانند مقام ولایت، فرماندهی پولیس، محبس، ریاست امنیت و مراکز اساسی ارتش در کنترل نیروهای دولتی است.

رییس ستاد ارتش کشور خبر داد که تا دو روز دیگر وضعیت امنیتی شهر غزنی تغییر می‌کند و شاه‌راه نمبر یک نیز به روی ترافیک باز می‌شود.

او دلیل کندی عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را جلوگیری از تلفات افراد ملکی و جلوگیری از زیان‌های مالی به باشندگان این ولایت عنوان کرد.

به گفته‌ی او، نیروهای دفاعی و امنیتی کشور توانایی دفاع از غزنی را دارند و اولویت آن‌ها تصفیه‌ی شهر غزنی از حضور طالبان و ترریستان خارجی، بازگشایی شاه‌راه نمبر یک و تأمین امنیت کمبر بند شهر غزنی است.

سه روز می‌شود که طالبان در شهر غزنی حمله کرده‌اند و درگیری در بخش‌های مختلف شهر جریان دارد. طالبان برخی از ساختمان‌های دولتی و پایه‌های شرکت‌های مخابراتی را آتش زده و از سه روز به این طرف شرک‌های مخابراتی و رسانه‌ها در این ولایت از کار افتاده است.

در روز سوم این حمله گزارش‌های ضد و نقیض از وضعیت و نقاط درگیری منتشر شده است. روزنامه نیوروک تایمز گزارش داده که ۱۱۳ جسد و ۱۴۲ زخمی به شفاخانه ولایتی منتقل شده‌اند.

در روز سوم محل درگیری بیش‌تر در مرکز شهر و نزدیک ساختمان‌های دولتی چون مقام ولایت و فرماندهی پولیس گزارش شده است.

نوشته رییس ستاد ارتش: طالبان تأسیسات عام‌المنفعه را در غزنی تخریب کرده‌اند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/64316/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading