بازتاب نیوز

مواجه شدن کاروان نیروهای کمکی برای غزنی با کمین طالبان

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: منابعی می‌گویند کاروان نیروهای امنیتی که قرار بود به منظور پشتیبانی نیروهای دولتی به شهر غزنی بروند، با کمین طالبان مواجه شده و با این گروه در حال درگیری هستند.

منبعی که این کاروان را همراهی می‌کند به تلویزیون طلوع نیوز گفته است این کاروان از ولایت پکتیا حرکت کرده بود و حوالی ساعت پنج و نیم بعدازظهر امروز (دوشنبه، ۲۱ اسد) در منطقه چشمه سالار ولسوالی سیدآباد میدان وردک با کمین طالبان روبرو شده است.

منطقه‌ای که این نیروها به کمین طالبان مواجه شده‌اند در ۸۰ کیلومتری شهر غزنی قرار دارد.

این دومین کاروان نیروهای کمکی است که برای پشتیبانی نیروهای دولتی در حال جنگ، به غزنی می‌روند. روز گذشته نیز یک کاروان از نیروهای ارتش به غزنی فرستاده شد.

اعضای شورای ولایتی غزنی درباره حضور گسترده شهر غزنی می گویند که دست‌کم ۸۵۰ جنگجوی گروه طالبان که در مدارس دینی پاکستان آموزش دیده‌اند، وارد این شهر شده و پس از رسیدن این جنگجویان درگیری‌ها نیز شدت گرفته است.

امان‌الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی امروز در صحبت با خبرگزاری یاش گفت که این جنگجویان شام روز گذشه وارد غزنی شده است و درگیری‌ها در این شهر افزایش یافته است.

غزنی از سه روز بدین‌سو شاهد حملات سنگین گروه طالبان و درگیری نیروهای دولتی با آنان است. این حملات حوالی ظهر روز گذشته شدت گرفت و بعدازظهر دیروز گزارش‌هایی درباره پیشروی طالبان در بخش‌هایی از شهر و نیز آتش گرفتن برخی از ساختمان‌های دولتی منتشر شد.

نیروهای هوایی ارتش نیز بخش‌هایی را در حومه شهر غزنی هدف قرار دادند و به گفته نیروهای دولتی، این حملات توانسته است تا تلفاتی بر طالبان وارد کند.

اما تاکنون طالبان در بخش‌های دیگر شهر حضور دارند و شهر غزنی به حالت نظامی درآمده است.

تا هنوز آمار دقیق از تلفات این جنگ سه روزه در دست نیست. با اینکه برخی گزارش‌ها از انتقال اجساد و زخمی‌های بسیاری به شفاخانه غزنی وجود دارد اما وزارت صحت عامه به علت قطع راه‌های ارتباطی آمار تلفات غزنی را در دست ندارد.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21483

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading