بازتاب نیوز

دولت سعودی واعظ معروف مکه را دستگیر کرد

٢١ اسد ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

حساب کاربری 'معتقلی الرای' ( زندانیان عقیدتی) در توئیتر با اعلام این مطلب افزود : العمر استاد سابق دانشکده اصول دین در دانشگاه اسلامی محمدبن سعود ، سه شنبه گذشته دستگیر شده است .

بر اساس این گزارش ، حساب کاربری این واعظ سعودی در توئیتر هم بعد از دستگیری بسته شده است .

این حساب کاربری می افزاید : نیروهای امنیتی، پیشتر العمر را احضار و از او تعهد کتبی گرفته بودند که در سیاست دخالت نکند.

دستگیری العمر در چارچوب دستگیری گسترده علما، نویسندگان و اندیشمندان سعودی صورت می گیرد که از سال گذشته با هدایت 'محمد بن سلمان ' ولیعهد این کشور آغاز شده است . 

نیروهای امنیتی تاکنون مبلغان سعودی سرشناسی مانند 'سلمان العوده' ،' سفر الحوالی'و 'عوض القرنی' را دستگیر کرده اند. 

هفته گذشته و به دنبال انتقاد دولت کانادا از دستگیری مخالفین و درخواست از عربستان برای آزادی آنها، ریاض کلیه روابط خود با این کشور را قطع کرد .

رفتار دولت سعودی با مخالفین و دستگیری دهها نفر از فعالین مدنی ، نویسندگان ، شعرا و روزنامه نگاران به بهانه های متفاوت ، از سوی نهادها و سازمان های حقوق بشری به چالش کشیده شده است .

در تازه ترین تحول اتحادیه اروپا شنبه شب از عربستان خواست که درباره ابهامات موجود درباره بازداشت فعالان حقوق بشر و اتهام آنان توضیح دهد.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/83001/%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B9%D8%B8-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D9%85%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading