بازتاب نیوز

اردوغان: به کشوری که تروریست را بر متحد خود ترجیح می‌دهد می‌گوییم «به سلامت»

٢١ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد به کشوری که همکاری راهبردی با متحد خود را فدای گروه‌های تروریستی می‌کند، «به سلامت» می‌گوییم.

آقای اردوغان این صحبت‌ها را در نشست حزب عدالت و توسعه در ترابزون پس از آن ابراز می‌دارد که امریکا دو وزیر ترکیه را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «بار دیگر با یک بازی سیاسی و موذیانه مواجه هستیم. انشاءالله از پس این چالش نیز برخواهیم آمد. تسلیم نخواهیم شد. شما با دالر ما را هدف قرار می‌دهید، ما نیز از راه‌های دیگر دنبال چاره کار خواهیم بود».

آقای اردوغان افزود: «آنچه را که نتوانستند با کودتا و اقدامات تحریک‌آمیز انجام بدهند، می‌خواهند با پول به انجام برسانند. اسم این اقدام، به صراحت جنگ اقتصادی است. از نقشه‌ای که ریخته‌اند آگاهیم و آن‌را به چالش می‌کشیم».

روابط امریکا و ترکیه پس از آن تنش آلود شده است که دولت ترکیه یک کشیش امریکایی را به اتهام جاسوسی و همکاری با حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و همکاری با گروه فتو بازداشت کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید امریکا برای یک کشیش مرتبط با گروه‌های تروریستی، ترکیه را قربانی کرده است.

او در پایان صحبت‌هایش افزود: «پاسخ کسی را که به تمام کشورهای جهان، از جمله ترکیه اعلام جنگ تجاری می‌کند با رفتن به سوی بازارها، همکاری‌ها و اتحادهای جدید خواهیم داد».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا، وزیر داخله و وزیر عدلیه ترکیه را که به عقیده واشنگتن بیشترین مداخله در دستگیری کشیش امریکایی را داشته است، مورد تحریم قرار داده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=21485

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading