بازتاب نیوز

وزارت احیا و انکشاف دهات: قرارداد ۲۹ پروژه به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون افغانی امضا شد

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مسوولان وزارت احیا و انکشاف دهات در کنفرانس خبری‌ای در کابل گفتند که قرارداد ۲۹ پروژه‌ی انکشافی میان دفتر انسجام برنامه‌های ساحه‌ای این وزارت و شوراهای انکشافی و شرکت‌های یازده ولایت کشور امضا شد.

مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات روز یک‌شنبه (۲۱ اسد) در نشست امضای این قراردادها گفت: «این پروژه‎ها بیش از ۳۰۰ میلیون افغانی هزینه برمی‌دارند و کار عملی آن‌ها همزمان با امضای قرارداد آغاز می‌شود.»

بر بنیاد خبرنامه‌‌ی وزارت احیا و انکشاف دهات، این پروژه‌‌های انکشافی برای ولایت‌های هلمند، بلخ، غور، کنر، پنجشیر، پکتیا، ننگرهار، کندز، لغمان، پروان و سرپل است.

وزیر احیا و انکشاف دهات افزود که این پروژه‌ها شامل ساخت کانال‌ها و سربندهای آبرسانی، سرک‌ها، دیوارهای استنادی و محافظوی، دیوار سنگی و بازسازی ساختمان ریاست احیا و انکشاف دهات ننگرهار می‌شود.

مسوولان این وزارت گفتند که بودجه‌ی این پروژه‌ها از سوی وزارت مالیه و کشور هند پرداخته می‌شود و همچنان ده درصد مصرف ۲۵ پروژه را مردم خواهند پرداخت.

در این خبرنامه همچنان آمده است که وزارت احیا و انکشاف دهات در دو سال گذشته قرارداد ۱۰۹۶ پروژه را به ارزش بیش از ۵.۷۳ میلیارد افغانی در ولایت‌های مختلف کشور امضا کرده و از این پروژه‌ها هزاران نفر مستفید شده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/ministry-of-rural-rehabilitation-and-development-29-projects-signed-at-over-300-million-afn/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading