بازتاب نیوز

طرح تأمین امنیت اماکن مذهبی بررسی شد

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی با فرا رسیدن ماه محرم طرح تدابیر امنیتی مساجد، منابر و اماکن مذهبی را بررسی کرد.

در خبرنامه‌ای که روز یک‌شنبه (۲۱ اسد) از سوی دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری نشر شد، آمده است که عصر روز شنبه (۲۰ اسد) کمیسیون هماهنگی امنیت مراسم دینی، طرح تأمین امنیت اماکن مذهبی را بررسی کرده است.

گفته می‌شود در این نشست جنرال مرادعلی مراد، معاون وزارت دفاع ملی و رییس گارنیزیون کابل، علی‌‌احمد اصغری، معاون ریاست عمومی ‌امنیت ملی و محمدسالم حساس، معاون معینیت ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله حضور داشتند.

در این نشست روی تأمین امنیت مسجدها، منبرها، تکیه‌خانه‌ها و دیگر اماکن مذهبی گفت‌وگو شد. سرانجام آقای دانش به ارگان‌های امنیتی هدایت داد که برای ارزیابی و اجراات بهتر برای تأمین امنیت اماکن مذهبی تدابیر لازم را از همین اکنون روی دست گیرند.

این در حالی است که در دو سال گذشته، اماکن مذهبی بارها در نقاط مختلف کشور به ویژه شهر کابل هدف حملات انتحاری و انفجاری قرار گرفته که در نتیجه آن صدها غیرنظامی‌ به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی ‌شده اند.

در تازه‌ترین مورد، دو هفته پیش یک حمله‌ی انتحاری در یکی از مسجدهای شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا جان ده‌ها نمازگزار را گرفت و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد.

لینک اصلی: https://8am.af/the-plan-for-securing-religious-sites-was-reviewed/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading