بازتاب نیوز

گزارش‌های ضد و نقیص از نبرد در غزنی

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: گزارش‌ها می‌رسانند که در ادامه‌ی سومین روز نبرد در شهر غزنی، درگیری‌ها میان گروه طالبان و نیروهای دولتی شدت گرفته‌ و ساختمان فرماندهی پولیس غزنی به دست طالبان سقوط کرده است، اما شریف یفتلی، رییس ستاد ارتش می‌گوید که بخش‌های راهبردی ولایت غزنی در دست نیروهای دولتی قرار دارد و طالبان در خانه‌ها و دکان‌های شهروندان موضع گرفته‌اند.

آقای یفتلی که روز یکشبنه (۲۱ اسد) در نشست خبری‌ای در کابل صحبت می‌کرد، گفت: «نقاط استراتیژیک غزنی در دست نیروهای دولتی استند: مقام ولایت، محبس، فرماندهی امنیه، مراکز اردوی ملی و دفاتر رسمی.»

آقای یفتلی می‌گوید که اولویت نیروهای امنیتی در غزنی، پاکسازی شهر غزنی از وجود طالبان است، اما این کار با توجه به جا گرفتن طالبان در خانه‌های شهروندان به کندی پیش می‌رود. آقای یفتلی از مردم کشور به ویژه از باشندگان ولایت غزنی ۲ روز فرصت خواست تا وضعیت عادی را در این شهر برگرداند.

با این حال، فریداحمد مشعل، فرمانده پولیس غزنی به رسانه‌ها گفته است که در این نبردها دست کم ۱۸ نیروهای امنیتی کشته شده و ۱۲ تن دیگر زخم ‌برداشته‌اند. به گفته‌ی آقای مشعل، بررسی‌ خانه‌ها در شهر غزنی آغاز شده است.

آقای مشعل همچنان از موجودیت جنگجویان خارجی از کشورهای پاکستان و چچن در میان جنگجویان طالب خبر داد و گفت: «اوضاع به زودی به حالت اولی خود بر خواهد گشت.»

این در حالی است که گروه طالبان شب جمعه (۱۹ اسد) بر مرکز شهر غزنی حمله کردند. درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان تا کنون به گونه‌ی وقفه‌ای ادامه دارد.

لینک اصلی: https://8am.af/controversial-reports-of-the-battle-in-ghazni/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading