بازتاب نیوز

روز سوم نبرد در غزنی؛ شفاخانه‌ی ولایتی انتقال ۱۱۳ جسد را تأیید کرده است

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: درگیری میان جنگ‌جویان طالب و نیروهای امنیتی برای چهارمین روز در غزنی ادمه داشت و براساس گزارش‌ها، ۱۱۳ جسد به شفاخانه ولایتی غزنی منتقل شده‌اند.

به دلیل قطع شرکت‌های مخابراتی و رسانه‌های محلی و عدم دست‌رسی به مقام‌های محلی، گزارش‌های متناقض از این که در این شهر چه می‌گذرد، منتشر شده است. همچنان هر دو طرف درگیری مدعی‌اند که تلفات سنگینی به یک دیگر وارد کرده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از بازمحمد همت، رییس شفاخانه‌ی غزنی گزارش داده که ۱۱۳ جسد و ۱۴۲ زخمی به شفاخانه انتقال داده شده است و زخمیان بیش‌تر به شفاخانه آورده می‌شوند.

درگیری در روز سوم بیش‌تر در مرکز شهر و نزدیکی‌ ساختمان ولایت و فرماندهی پولیس، پلان سوم، کوچه وردکی‌ها، جاده سینما، بزازی و سرک خواجه علی گزارش شده است. برخی گزارش‌ها حاکی است که فرماندهی پولیس نیز به دست طالبان سقوط کرده، اما مقام‌های امنیتی از جمله فرمانده پولیس این موضوع را رد می‌کنند.

فرید‌احمد مشعل، فرمانده پولیس غزنی که از طریق تلفون با طلوع نیوز صحبت می‌کرد گفت که کنترل شهر و تمام ادارات دولتی به‌دست نیروهای امنیتی است.

در روز سوم طالبان برخی از تأسیسات دولتی، مارکیت و شبکه تلویزیونی غزنویان را آتش زدند.

وزارت داخله می‌گوید که در نتیجه حملات هوایی در بعد از ظهر روز یک‌شنبه ۵۱ تروریست مناطق قلعه کلان‌تر و قلعه حاجی در شهر غزنی کشته شدند.

درگیری‌های چند روزه باشندگان غزنی را خانه‌نشین کرده‌اند و شماری از مجبور شده‌اند که از این شهر خارج شودند.

باشندگان شهر غزنی مقیم کابل می‌گویند که طالبان در نقاط مختلف شهر کمین ایجاد کرده‌اند و مردم در جنگ گیرمانده و برای تهیه مواد غذایی و صحی و حتی آب آشامیدنی به مشکل جدی مواجه‌اند.

آنان عمل‌کرد نیروهای کمکی را غیرم‹ثر توصیف کرده و می‌گویند که حضور و تحرکات طالبان در نقاط و نواحی شهر بیش‌تر از روزهای اول و دوم شده است.

نوشته روز سوم نبرد در غزنی؛ شفاخانه‌ی ولایتی انتقال ۱۱۳ جسد را تأیید کرده است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/64337/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading