بازتاب نیوز

جان باختن دست کم ۱۷ نیروی امنیتی در غورماچ فاریاب

٢١ اسد ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: گزارش‌ها از فاریاب حاکی است که دست کم ۱۷ نیروی امنیتی پس از یک محاصره طولانی در ولسوالی غورماچ این ولایت، در پایگاه موسوم به «چینایی‌ها» کشته شده‌اند.

طلوع نیوز به نقل از منابعش گزارش کرده که در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در پایگاه «چینایی‌ها» ۱۷تن از نیروهای دولتی جان باختند و ۲۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال گزارش‌های دیگر حاکی است که در حمله‌ی طالبان بر این پایگاه ۳۲ تن کشته شده‌اند و اگر نیروهای کمکی به این نیروها نرسد، تمام آنان از سوی طالبان کشته خواهند شد.

در همین حال جنرال شریف یفتلی روز یک‌شنبه، ۲۱ اسد در نشست خبری در کابل گفت در پایگاه چینایی‌ها درگیری شدید صورت گرفته و به هردو طرف تلفات وارد شده است. آقای یفتلی تلفات نیروهای امنیتی را مشخص نکرد و دلیل نرسیدن نیروهای کمکی و هوایی را نیز خرابی هوا در مزار شریف عنوان کرد.

نیروهایی‌که در پایگاه «چینایی» در فاریاب در محاصره استند، گفته‌اند جنگ ساعت ده پیش از چاشت روز شنبه، ۲۰ اسد آغاز شد، هرچند درگیری اکنون فروکش کرده، اما اگر نیروهای کمکی نرسند، طالبان تمامی سربازان در آنجا را خواهند کشت.

گزارش‌ها حاکی است که این نیروها از یک ماه به این سو در این پایگاه در محاصره طالبان گیرمانده‌اند و  با کمبود امکانات و تجهیزات روبرو اند.

نوشته جان باختن دست کم ۱۷ نیروی امنیتی در غورماچ فاریاب اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: https://etilaatroz.com/64322/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading