بازتاب نیوز

حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل 48 کشته برجای گذاشت

٢٤ اسد ١٣٩٧ روزنامه افغانستان

وزارت صحت عامه کشور تأیید کرده که در حمله انتحاری بر مرکز آموزشی"موعود" در منطقه دشت برچی در غرب کابل، دست‌کم 48 نفر کشته شده و بیش از 67 نفر دیگر زخمی شده‌اند.
این حمله حدود ساعت 4 بعد از ظهر دیروز چهارشنبه 24 اسد، در یکی از صنف‌های درسی این مرکز آموزشی رخ داد. حشمت استانکزی، سخنگوی پولیس کابل به رسانه‌ها گفته است که حمله کننده انتحاری پیاده بوده و داخل این مرکز آموزشی شده و مواد انفجاری همراهش را انفجار داده است.
تصاویر منتشر شده از این حمله نشان می‌دهد که صنف درسی که این انفجار در داخل آن صورت گرفته، کاملا تخریب شده است.
مرکز آموزشی موعود در دشت برچی، یکی از مراکز مشهور آموزشی در زمینه آمادگی کانکور است و گفته می‌شود که در هر صنف درسی آن، بیش  از 300 شاگرد شرکت می‌کنند. این سومین حمله به مراکز آموزشی در غرب کابل است. مسئولیت دو حمله قبلی را داعش به عهده گرفته بود، اما مسئولیت این حمله را هنوز گروهی به عهده نگرفته است.
ارگ ریاست جمهوری با انتشار یک اعلامیه، این حمله را محکوم کرده و نوشته که " تروریستان وحشی‌صفت با هدف قراردادن مراکز آموزشی و فرهنگی نشان می دهند که مخالف آموزه های دین مبین اسلام و دستور پیامبر هستند که طلب علم را به مرد و زن مسلمان فرض دانسته است." ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه خود نوشته که رئیس جمهور غنی به مسئولین مربوطه دستور داده که "چگونگی وقوع" این حمله را بررسی و به زخمی‌ها و خانواده‌های قربانیان نیز به صورت فوری، رسیدگی کنند.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=144564

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading