بازتاب نیوز

برخی منابع: طالبان آتش‌بس می‌کنند، اما اعلامیه صادر نمی‌کنند!

٢٨ اسد ١٣٩٧ خبرنامه

در حالی که رییس جمهوری افغانستان برقراری آتش‌بس در این کشور را مشروط به اعلام آتش‌بس طالبان کرده، گزارش‌هایی وجود دارد که اعضای شورای رهبری طالبان در یک نشست عمومی درباره آتش‌بس جدید در روزهای عید قربان، تصمیم گرفته‌اند که این‌بار هیچ اعلامیه در مورد آتش‌بس صادر نگردد.

بر اساس معلومات که در اختیار خبرگزاری اسپوتنیک قرار گرفته، شواری کویته پاکستان گفته که اگر حکومت افغانستان درباره آتش‌بس تصمیم می‌گیرد، رهبری طالبان به والی‌ها و قوماندان‌های محلی دستور‌ خواهد داد که از آغاز روز عرفه الی روز سوم عید، عملیات خویش را متوقف نمایند، اما بیانیه‌ای در مورد این آتش‌بس صادر نشود.

در همین حال، سید اکبرآقا، عضو پیشین طالبان به آریانا نیوز گفته است: «طالبان در عید گذشته اعلام آتش‌بس کردند و گفتند که در هر عید آتش‌بس می‌کنند، اما آن‌را اعلام نمی‌کنند».

از سوی دیگر، بر اساس گزارش اسپوتنیک، در نشست روز جمعه شورای رهبری طالبان در کویته، آمادگی گروه طالبان برای دور دوم مذاکرات با امریکا اعلام شده و گفته شده که تماس‌های جدید میان این گروه و امریکا صورت گرفته و در آینده نزدیک، مذاکره دو طرف در پایتخت یکی از کشورهای آسیای میانه دایر خواهد شد.

گفته شده که این بار شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان به عنوان میزبان مذاکرات میان امریکا و طالبان تعیین خواهد شد.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2018/08/19/taliban-will-start-cease-fire-but-will-not-announce-it/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading