بازتاب نیوز

وزارت صحت: تب کنگو جان ۳۴ تن را گرفته است

٢٩ اسد ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: وزارت صحت عامه اعلام کرده است که از ۲۴۹ واقعه ثبت شده از شیوع بیماری تب کنگو در این وزارت، ۳۴ واقعه آن منجر به مرگ افراد شده است.

داکتر وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت عامه، به رادیو صدای آشنا امریکا گفته است که ۲۴۹ واقعه بیماری تب‌ کنگو در ده ولایت ثبت شده است.

به گفته او، در رأس این ده ولایت، ولایت هرات بیشترین واقعات را دارد که ۸۴ واقعه فعلاً شناسایی شده و ده نفر جان خود را از دست داده است. همچنان کمترین آمار در ولایت کندز است که در آنجا پنج واقعه شناسایی شده و دو واقعه منجر به مرگ شده است.

سخنگوی این وزارت می‌گوید واقعات بیماری تب کنگو در ایام عید قربان، زمانی که ذبح حیوانات اهلی افزایش می‌یابد، بیشتر دیده می‌شود.

وزارت صحت عامه می‌گوید که در سال گذشته میلادی، ۲۴۵ واقعه تب کنگو ثبت شده که منجر به مرگ ۵۰ تن گردیده بود.

آقای مجروح در ادامه افزوده است که این وزارت با همکاری وزارت‌های زراعت و ارشاد، حج و اوقاف این کشور برنامه‌های وسیع آگاهی‌دهی را در این خصوص روی دست گرفته‌اند تا به مردم در مورد شیوه‌های وقایه از مبتلاشدن به تب کنگو و دلایل ابتلا به این بیماری، معلومات دهند.

آگاهی از طریق رسانه‌ها و تبلیغ ملا امامان مساجد شامل این برنامه‌ها است.

به گفته وزارت صحت، قصابان، داکتران حیوانات، ویترینران، دهقانان، مالداران و کسانی که با مواشی و گوشت آن سروکار دارند، بیشتر در معرض مبتلاشدن به بیماری تب کنگو قرار دارند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=22249

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading