بازتاب نیوز

تسلط دوبارۀ طالبان بر بخش‌های زیادی از ولسوالی بغلان مرکزی

٢٤ سنبله ١٣٩٧ سلام وطندار

پس از آن که نیروهای آمریکایی و کماندوهای ارتش از بخش‌های غربی ولسوالی بغلان مرکزی بیرون شدند، طالبان دوباره تمامی این بخش‌ها را تصرف کردند.

محمدصفدر محسنی، رئیس شورای ولایتی بغلان می‌گوید، طالبان توانسته‌اند بخش بزرگی از این ولسوالی را بدون درگیری در اختیار بگیرند.

جاوید سلیم، سخنگوی کماندوهای ارتش به سلام‌وطندار می‌گوید، کماندوها بخش بزرگی از ولسوالی بغلان مرکزی را از کنترول طالبان بیرون کردند؛ اما نیروهای ارتش و پولیس حاضر به تأمین امنیت این بخش‌ها نشدند.

عبدالحی نعمتی، والی بغلان سقوط بخش بزرگی از ولسوالی بغلان مرکزی را به دست طالبان تأیید می‌کند و می‌گوید، نبود نیروی اضافی و تجهیزات سبب تسلط طالبان بر این مناطق شده است.

منابع معتبر به سلام‌وطندار می‌گویند، طالبان دوباره بر روستاهای لرخوابی‌ها، شش‌کپه، منگل‌ها، جندی‌خیل، جوی‌کنه، کاکه‌منگل، زدران، نوآباد، خلازی، خدایدادخیل، چهل‌غوری، خوستی‌ها، علاوالدین، علی‌خواجه، قیصرخیل، کوکچنار و نوآباد اندرابی مسلط شده‌اند.

به گفتۀ این منابع، گروه طالبان صبح امروز پل آب‌قول را نیز به گونۀ کامل تخریب کرده‌اند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=42243&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading