بازتاب نیوز

قلب شکسته رئیس جمهور جنجال‌ساز شد

٢٤ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

در حالیکه رئیس جمهور غنی گفته بود که تلفات طالبان قلبش را می شکند، مجلس نمایندگان این اظهارات را غیر مسئولانه خواند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رئیس جمهور غنی در صحبت با وایس نیوز می گوید که بدترین بخش کار من زمانی است که هنگام صبح، گزارش امنیتی را می‌خوانم و از آمار تلفات آگاه می‌شوم؛ تنها این نیست که قلبم برای نیروهای امنیتی که قهرمانان واقعی اند می‌شکند، که برای طالبان نیز، چون آن‌ها افغان هستند و من رییس‌جمهور تمام افغان‌ها هستم.

در همین حال «محمد علی اخلاقی» نماینده غزنی در مجلس، حرف‌های رئیس جمهور غنی را تأسف بار خواند و گفت حکومت هیج‌گونه پلان عملی برای کاهش تهدیدات امنیتی و بهبود اوضاع امنیتی در افغانستان ندارد.

اخلاقی، حرف‌های رئیس غنی را غیر مسئولانه خواند و گفت که تروریستان دوست و دشمن را نمی‌شناسند و باید نابود شوند.

وی تصریح کرد که رئیس جمهور غنی با گفتن این که افزون بر کشته شده‌های نیروهای امنیتی به کشته شده‌گان جنگ‌جویان طالب نیز دل شکسته می‌شود، روحیه نیروهای امنیتی کشور را تضعیف می‌کند.

این عضو مجلس تأکید کرد که به گروه‌های که امنیت شهروندان را به خطر می‌اندازد، نباید رحم شود.

با این وجود «مولوی موحد» عضو دیگر مجلس نیز می‌گوید که این شرم آور است که رئیس جمهور بیاید و اقرار کند که به مرگ دشمنان مردم افغانستان نیز دل شکسته می‌شود.

آقای موحد گفت که این حرف رئیس جمهور غنی به این معناست که طالبان یک گروه برحق است و در مسیری که روان اند، اشتباه نیست.

قلب شکسته رئیس جمهور جنجال‌ساز شد

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D9%82%D9%84%D8%A8-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading