">

بازتاب نیوز

ثبات قدم یک اصل در دین داری است/ دولتمردان دیروز به فکر اصلاح حکومت باشند نه تخریب آن

٢٤ سنبله ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

امام جمعه مسجد بلال شهر مزار شریف، خاطر نشان کرد: دولت مردان و سران جهادی که نقشی در حکومت دارند و مدت هاست که صدای بیوه زنان و یتیمان کشور را میشنوند، باید بیدار شده و به دنبال طرح ریزی برای اصلاح دولت باشند نه تخریب آن.

به گزارش خبرگزاری آوا، به گزارش خبرگزاری صدای افغان، حجت الاسلام عالمی؛ امام جمعه مسجد بلال شهر مزار شریف، در خطبه اول نماز  با اشاره به رسالت مسلمین در زمان غیبت گفت: دین همیشه در محور امامت در حال چرخش می باشد و طبق روایت امام صادق (ع) شیعیان در زمان غیبت با سخت ترین آزمایشات مورد امتحان قرار میگرند تا مدعیان دروغین از شیعیان مخلص جدا شوند.

وی همچنین به واقعه عاشورای سال 61 هجری قمری اشاره کرد و گفت: مردم کوفه هم منتظر امام زمان خود بودند ، آنها با فرستادن نامه برای امام حسین (ع) در این فکر بودند که صرف اظهار محبت و دوستی برای دین داری کافی است و نیاز به ثبات قدم نیست و همین مساله باعث شد یک دفعه 180 درجه چرخش کنند و بر ضد امام وارد عمل شوند

این عالم دین با ذکر ماجرای حضرت حبیب بن مظاهر گفت: قبیله اسدی به واسطه حبیب به این شهرت رسیده است پس می توان گفت: یک نفر از هر گروهی می تواند برای قبیله و اجتماع خود نام، بزرگی و شوکت بخرد و انرا بالا ببرد و هم می تواند انرا بی ابرو و بی ارزش کند.

وی بیان داشت: هرکس با امام حسین و مکتب او همراه باشد جاودانه و ماندگار است و الا هیچ اثری از او در تاریخ باقی نخواهد ماند.

حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد عالمی در خطبه دوم نماز جمعه گفت: دلیل و علت تمام بلاها و مشکلاتی که امروزه دامن گیر جوامع غربی و بعضی از جوامع اسلامی شده را عدم وجود تقوای الهی در بین اقشار مختلف جامعه است

وی در ادامه گفت: امروز اسرائیل، امریکا، عربستان سعودی و کسانی که از اسلام کینه دیرینه دارند، به دنبال انتقام گرفتن از فقیر ترین و مظلوم ترین کشورهای های اسلامی مانند فلسطین، افغانستان، بحرین و یمن هستند

آقای عالمی با ذکر این مطلب گفت: دولت مردان و سران جهادی که نقشی در حکومت دارند و مدت هاست که صدای بیوه زنان و یتیمان کشور را میشنوند، باید بیدار شده و به دنبال طرح ریزی برای اصلاح دولت باشند نه تخریب آن.

وی افزود: در کنفرانسی که هفته گذشته به مناسبت هفته شهید برگزار شده بود والی اسبق ولایت بلخ دولت را محکوم کرده و گفت: دولت به فکر پر کردن جیب و جابه جایی افراد حزبی خود در نقاط کلیدی تشکیلات دولت بوده و مردم باید بدانند که در مقابل این عمل جهاد و انقلاب لازم است.

آقای عالمی گفت: متاسفانه در این کنفرانس کسی پیدا نشد تا به ایشان بگوید: جناب استاد!  چند ماه قبل شخص شما در همین حکومت و در همین ولایت بالاترین قدرت اجرایی را دارا بودید به حدی که میتوانستید در برابر حکومت مرکزی ایستادگی کنید اما با این تبعیض نژادی که جناب عالی در این ولایت مقدسه به وجود اوردید باعث شد که شما شکست بخورید.

امام جمعه مزار شریف گفت: چرا زمانی که شما در این حکومت نقش اجرایی داشتید چنین سخنانی را به زبان نیاوردید؟ حالا که منافع شما در حکومت نیست اعتراض میکنید؟

اقای عالمی در اخیر حمله حکومت آل سعود به مراسمات عزاداری امام حسین را با شدیدترین لحن محکوم کرد و از مردم خواست تا هر چه بیشتر در عزاداری ها شرکت کنند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/170822/%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%AF%D9%85-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B5%D9%84-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF-%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading