بازتاب نیوز

ایتلاف بزرگ ملی درب کمیسیون های انتخاباتی را در هرات، بلخ و قندهار مسدود کرد

٢٤ سنبله ١٣٩٧ آریانا خبر

درب کمیسیون های انتخاباتی در ولایت های هرات، بلخ و قندهار از سوی هواداران ایتلاف بزرگ ملی افغانستان مسدود شد.

هواداران این ایتلاف در ولایت بلخ با بر افراشتن خیمه درب کمیسیون را بستند و می گویند که در اعتراض به عدم پذیرش خواست های شان مبنی بر آوردن اصلاحات در روند انتخابات دست به این اقدام زده اند.

سید قاسم سالار و حسن دهقان زاده، عضو ایتلاف ملی بزرگ افغانستان گفت: “امروز مردم بخاطری اعتراض کردند که اگر شفافیت در انتخابات نیاید، مردم به اعتراض مدنی شان ادامه میدهند.”

به گفته اعتراض کننده گان این ایتلاف در ولایت هرات، بخاطر زمینه سازی های تقلب دست به این کار زده اند.

امین الله امین آمر امنیت فرماندهی پولیس هرات بیان کرد: “حق اینها نیست که دروازه کمیسیون را بسته کنند. این یک پروسه ملی است.”

در ولایت قندهار نیز کمیسیون انتخابات از سوی اعضای شورای ولایتی و بزرگان این ولایت مسدود شده است. هرچند آنان نمی گویند که به نماینده گی از ایتلاف بزرگ ملی افغانستان دست به این کار زده اند اما بیرق های ایتلاف بر دیوار های آنجا نصب گردیده بود.

سخنگوی ایتلاف بزرگ ملی اظهار نمود که درب کمیسیون های هرسه ولایت از سوی آنان مسدود شده و این روند ادامه دارد.

اما کمیسیون انتخابات این حرکت را اصلاحات نه بلکه سبوتاژ پروسه ملی انتخابات میداند.

حفیظ الله هاشمی، عضو کمیسیون مستقل انتخابات افزود: “تقلب به حیث یک بهانه محسوب میشود. هدف این است که نگذارند که این انتخابات برگزار شود و این ملک را به بحران ببرند.”

این در حالی است که به اساس تقویم انتخاباتی، ۳۴ روز دیگر برای برگزاری انتخابات باقی مانده است.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading