بازتاب نیوز

وزارت خارجه روسیه: مسکو درخواست امریکا را رد کرد

٢٤ سنبله ١٣٩٧ روزنامه ماندگار

سخن‌گوی وزارت خارجۀ روسیه می‏‌گوید قرار نیست امریکا برمبنای قوانین داخلی خود، افزایش بازرسی‎های شیمیایی در داخل خاک روسیه را مطالبه کند و مسکو نیز به این خواسته تن دهد.

به نقل از ایتارتاس، ماریا زاخارووا، سخن‌گوی وزارت خارجۀ روسیه می‌گوید: مسکو نه‌ تنها درخواست یک‌جانبۀ امریکا مبنی بر بازرسی‌های اضافه در خصوص تسلیحات شیمیایی روسیه را عملی نمی‌کند، بلکه حتی به آن واکنش نیز نشان نمی‌دهد.
زاخارووا در این رابطه گفت: «طبعاً قصدی برای راضی‌کردن یا حتی واکنش نشان‌دادن به درخواست‌های یک‌جانبه و نامشروع واشنگتن نداریم که فراتر از کنوانسیون تسلیحات شیمیایی است و برمبنای قوانین داخلی امریکا، بازرسی‌های بیشتر در داخل خاک روسیه را مطالبه می‌کند».

وی تاکید کرد که روسیه تحت کنترل شدید بین‌المللی، زرادخانه‌های تسلیحات شیمیایی خود را منهدم کرده و در حال ‌حاضر نیز، سازمان منع اشاعۀ تسلیحات شیمیایی به‌طور منظم بازرسی‌هایی را در این خصوص انجام می‌دهد.

زاخارووا در نهایت گفت: امریکایی‌ها بهتر است مسوولیت‌های کلیدی خود در این زمینه را به‌جای آورده و زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را منهدم کنند؛ این واشنگتن بود که آپریل ۲۰۰۷ را برای خلاصی از تسلیحات شیمیایی پیشنهاد کرد، اما اکنون ۲۰۱۸ است و واشنگتن هنوز از ذخایر عوامل سمی خود خلاص نشده است.

لینک اصلی: https://mandegardaily.com/reports/%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه ماندگار

آخرین خبر ها:

Loading