بازتاب نیوز

ديدارغني و قريشي در ارگ؛ پاکستان بازهم در صدد فريب حکومت افغانستان است

٢٤ سنبله ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

 

محمداشرف غني رييس جمهوري کشور با شاه محمود قريشي وزير امور خارجه پاکستان، روز شنبه (24 سنبله) در ارگ رياست جمهوري ديدار کرد.

دفتر مطبوعاتي ارگ رياست جمهوري با نشر خبرنامه‌اي گفته که در اين ديدار روي موضوعات مختلف به‌شمول امنيت، صلح و ثبات در منطقه، مبارزه مشترک با تروريزم، تطبيق پلان عمل افغانستان و پاکستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در خبرنامه ارگ آمده است که آقاي غني با اشاره به اهميت “پلان عمل افغانستان و پاکستان”، گفته است که اين پلان همه جانبه مي‌باشد و مؤثريت آن زماني مورد توجه است که به گونه کامل عملي و مورد تطبيق قرار گيرد.

خبرنامه افزوده در اين ديدار، ضمن بحث روي پيشرفت‌ پلان عمل افغانستان و پاکستان براي صلح و همبستگي و حمايت پاکستان از روند صلح به رهبري و مالکيت افغان‌ها، برتطبيق همه جانبه آن تأکيد گرديد.

شاه محمود قريشي وزير خارجه پاکستان در رأس يک هيأت بلند پايه دولت آن کشور، صبح روز شنبه، به دعوت صلاح‌الدين رباني وزير امور خارجه کشور به کابل به کابل آمد.

هدف ازسفر وزير امور خارجه پاکستان به کابل، بحث و گفت‌وگو روي روابط دوجانبه، مسايل امنيتي، سياسي، روابط اقتصادي و پيشرفت‌هاي که در زمينه عملي شدن پلان عمل افغانستان و پاکستان براي صلح و همبسته‌گي صورت گرفته خوانده شده است.

اما آگاهان امورسياسي و شهروندان افغانستان بيشتر به اين باور اند که مقام‌هاي پاکستاني تلاش دارند بازهم حکومت افغانستان را فريب دهند.

به باور آگاهان، حکومت ملکي پاکستان نقش اصلي و تعيين کننده را در راستاي سياست خارجي اين کشور دارد و در رابطه به قطع رابطه با هراس افگنان طالب نيز ارتش و استخبارات آن کشور آزادانه تصميم مي‌گيرند و عمل مي‌کنند.

پيش از اين ده‌ها مقام پاکستاني به افغانستان آمدند و هر باري که يکي از مقام‌هاي اين کشور به افغانستان سفر داشته به هم‌کاري صلح با کابل و وادار ساختن گروه طالبان به مذاکره با حکومت افغانستان تاکيد کرده اند، اما در عمل هيچ تغييري در سياست‌هاي پاکستان افغانستان وارد نشده است.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/13643

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading