بازتاب نیوز

شوراي انسجام «اقوام هم‌سو»؛ از تعويذ نويسي تا زناکاري؛ رسول جادوگر کيست؟

٢٤ سنبله ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

 

نام رسول لندي فردي که با سوءاستفاده از نام عالم دين با زنان شوهردار رابطه جنسي نامشروع برقرار مي‌کرد و از اين رابطه نامشروع براي اخاذي از خانواده‌هاي قربانيانش فلم‌برداري مي‌کرد، اين روزها بر سر زبان‌ها افتاده است.

به تازه‌گي تصاوير مبتذل و غير اخلاقي از يک فرد به نام ملا رسول خواجه مشهور به رسول لندي تعويذ نويس که با شماري از زنان رابطه جنسي برقرار مي‌کند، در شبکه‌هاي اجتماعي به نشر رسيده و واکنش‌هاي تند را به همراه داشته است.

مولوي غلام نبي غفوري معاون شوراي علماي فارياب، به “خبرگزاري پژواک” گفته است، تصاوير پخش شده در شبکه‌هاي اجتماعي از فردي که شماري از زنان ساده و بي‌سواد را با حيله و نيرنگ بي‌عفت مي‌سازد، يک جادوگر مي‌باشد که غرض زير فشار قراردادن برخي خانواده‌ها براي به دست آوردن پول فلمبرداري شده است. او، علاوه کرده که اين جادوگر مدتي در مزارشريف و ترکيه نيز با حيثيت زنان بازي نموده  تصوير برداري کرده، با خود به فارياب آورده و از اينجا آنها را به پرداخت پول تهديد مي‌نموده است.

به گفته او، يکي از مسوولان دولتي برايش گفته است که حساب بانکي رسول لندي را چک کرده اند، بيش از يک و نيم ميليون افغاني از کشور ترکيه از طرف کساني‌که با او، رابطه جنسي داشته و فلمش ثبت شده بوده، انتقال يافته است.

معاون شوراي علما مي‌گويد که اين جادوگر و فريبکار دو جنايت بزرگ را مرتکب شده که يکي زنا با زنان مردم، دوم فلمبرداري و پخش آن از طريق شبکه‌هاي اجتماعي که حيثيت ده‌ها خانواده را در جامعه پامال نموده است، بايد بازداشت و سنگسار گردد.

او، علاوه نمود که از موضوع دو هفته پيش واقف شدند، با يکصد تن از رهبري و اعضاي شوراي علما در نزد والي و رييس امنيت ملي که در آن، معاون رياست عمومي امنيت ملي کشور که در ميمنه آمده بود رفتند و خواهان بازداشت رسول جادوگر شدند؛ اما هنوز اقدامي نکردند و يا نخواستند که گرفتار شود.

او، گفت که اين فرد زناکار و خائن اکنون در ساحه و حمايت عظيم قوماندان از فرماندهان خيزش‌هاي مردمي در ولسوالي پشتونکوت است، سلاح بر دوش دارد، اداره محلي و به خصوص رياست امنيتي ملي به بهانه اين که عليه طالبان در جبهه جنگ است، بازداشت نکرده است.

معاون شوراي علماي فارياب هشدار مي‌دهد که عمل رسول جادوگر براي مردم فارياب و مسلمانان ننگ است، اگر دولت او، را گرفتار و به چنگ قانون نسپارند، حيثيت و اعتبار حکومت زير سوال رفته، حمايت مردم را از دست خواهد داد.

صبغت الله سيلاب معاون شوراي ولايتي فارياب نيز به پژواک گفته است که تصاوير پخش شده از چهار الي پنج سال قبل است که فردي به نام رسول لندي انسان فاسد، بداخلاق و منفعت جو به خاطر به دست آوردن پول از عده‌اي زنان و خانواده‌هاي شان تصوير برداري کرده بود، پس از آن که عمل زشت او فاش گرديد، از فارياب فرار کرده و به ترکيه رفت؛ اما چند ماه قبل وقتي که بر مي‌گردد، مبايلش مفقود مي‌شود و يا کسي از دستش مي‌گيرد، از آدرس‌هاي مستعار اسنادهايش را در شبکه‌هاي اجتماعي فاش مي‌سازد.

او علاوه کرد که والي فارياب با مقام‌هاي امنيتي در ساحه پشتونکوت رفتند تا رسول لندي را بازداشت و به چنگ قانون بپسارند؛ اما او پنهان شده بود.

او، افزود که به نيروهاي کشفي و امنيتي و همچنان به عظيم قوماندان مربوط خيزش‌هاي مردمي دستور گرفتاري فرد ياد شده صادر شده است.

در همين حال، شماري از باشنده‌گان ولايت فارياب عمل ملا رسول را لکه ننگ و بدنامي به تمام مردم دانسته، از ارگان‌هاي دولتي مي‌خواهند که اين شخص را بازداشت و به چنگ قانون بسپارند.

باشنده‌گان فارياب هم‌چنان از تمام مردم نيز خواستند که ملا رسول را در هر جاي ببينند، بدون اين که به دولت اطلاع دهند، سنگسار و از بين ببرند.

يکي از باشنده‌گان ولسوالي پشتونکوت از ترس جانش که نمي‌خواهد نامش فاش شود گفته است:”سه روز پيش ملا رسول در آبياري درختان با يکي از دوستانش همکاري مي‌کرد، ديدم با شوخي گفتم: ملا رسول! خيلي مشهور شدي، در پاسخ به مه گفت که مشهور که شدم؛ اما خيلي اشتباه کرده بودم، از زنان در وقت همبستر شدن فلم گرفته بودم و گرنه هر روز که مي‌خواستم با يکي از آنان يا ديگري ساعت خوده تير مي‌کدم و روزانه حد اقل 6هزار افغاني پول به دست مي آوردم.”

اما محمد عظيم يکي از فرماندهان خيزش‌هاي مردمي در پشتونکوت گفته است که ملا رسول قبلن در نزد پدرش نعيم چريک فرمانده عمومي خيزش‌هاي مردمي بود، سپس به ترکيه رفت، دو ماه پيش، پس از برگشت در کنار نيروهاي خيزش مردمي عليه طالبان سلاح برداشت.

او افزود: “از اعمال بد و خلاف رسول خواجه خبر نداشت، دو روز پيش از طريق فيسبوک اطلاع يافت که چنين اعمال زشت را مرتکب گرديده، مي‌خواست که ديروز بازداشت و به چنگ قانون بسپارد؛ اما صبح ديروز کلاشنيکوف را در قرارگاه گذاشته به سوي نامعلومي رفته يا پنهان گرديده است؛ اما تحت تعقيب است، حتمن بازداشت خواهد شد.”

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/13641

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading