بازتاب نیوز

کميسيون نظارت برتطبيق قانون اساسي: دلايل حذف نامزدان پارلماني از فهرست نهايي منطقي نيست

٢٤ سنبله ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

 

 

کميسيون مستقل نظارت بر تطبيق قانون اساسي، به زودي فيصلة خود را در بارة حذف نام‌هاي 35 تن از فهرست نهايي نامزدان انتخابات مجلس نماينده‌گان، اعلام خواهد کرد.

معاون کميسيون مستقل نظارت برتطبيق قانون اساسي که ديروز به منظور  وضاحت دادن دربارة حذف نام‌هاي اين نامزدان به مجلس نماينده‌گان فراخونده شده بود، گفت اطلاعاتي را که تاکنون کميسيون رسيده‌گي به شکايت‌هاي انتخاباتي به دسترس اين نهاد قرار داده است، قناعت بخش نيست.

قاضي محمد عارف حافظ  عضو کميسيون نظارت برتطبيق قانون اساسي در اين نشست گفت: ” دلايل قناعت بخشي براي ما ارايه نکردند که ما قناعت بکنيم. تا به حال اسناد نرسيده، هرزماني که اسناد به ما رسيد کميسيون آماده است که خدمت شما نماينده‌گان محترم جزئيات را برساند.”

پس از آن‌که نام‌هاي اين افراد از فهرست نهايي نامزدان انتخابات مجلس نماينده‌گان از سوي کميسيون شکايت‌هاي انتخاباتي حذف شدند، واکنش‌هاي جديي را به همراه شدند – تا آن‌جايي که اين افراد دروازه کميسيون مستقل انتخابات را براي مدتي بستند.

در همين حال،  عبدالرووف ابراهيمي رييس مجلس نماينده‌گان از سپري شدن زمان ابراز نگراني مي‌کند و از کميسيون نظارت برتطبيق قانون اساسي مي‌خواهد که فيصلة اش در بارة سرنوشت نامزدان حذف شده را در نامة رسمي به مجلس بفرستد.

اما، اکنون پرسش اين است که اگر کميسيون نظارت برتطبيق قانون اساسي فيصلة کميسيون رسيده‌گي به شکايت‌هاي انتخاباتي را نادرست بداند، درج نام‌هاي حذف شده به فهرست نهايي انتخابات امکان پذيراست؟

سيد حفيظ الله هاشمي، دبير کميسيون انتخابات مي‌گويد: “کساني‌که در فهرست نهايي راه يافتند همان آخرين  فهرست است و رفته به چاپ و عملن چاپ شده و ديگر تغيير در آن ممکن نيست.”

کميسيون رسيده‌گي به شکايت‌هاي انتخاباتي، چندي پيش نام‌هاي 35تن را به اتهام داشتن افراد مسلح غيرمسوول از فهرست نهايي نامزدان انتخابات حذف کرد.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/13634

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading