بازتاب نیوز

اعضاي مجلس: همدردي رييس جمهور با طالبان شرم آور است

٢٤ سنبله ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

 

رييس جمهور غني در گفت و‌گو با رسانه وايس نيوز امريکا گفته است که تلفات طالبان قلبش را مي‌شکند، زيرا آن‌ها نيز افغان و شهروندان افغانستان هستند. آقاي غني هم‌چنان گفته است: “دشوار ترين بخش‌ کار من زماني است که اول صبح، گزارش امنيتي را مرور مي‌کنم و از آمار تلفات اگاه مي‌شوم، تنها اين نيست که قلبم براي نيروهاي امنيتي که قهرمانان واقعي من هستند، مي‌شکند، که براي طالبان نيز مي‌شکند، زيرا آن‌ها افغان هستند و من رييس جمهور تمام افغان‌ها هستم.”

اين  اظهارات آقاي غني، با واکنش‌هاي تند منتقدانش هم‌راه شد. شماري از اعضاي مجلس نماينده‌گان مي‌گويند که رهبري حکومت بايد يک تعريف درست از دوست و دشمن داشته باشد، زيرا تروريستان دوست و دشمن نمي‌شناسد.

به باور آنان حرف‌هاي غيرمسوولانه که از آدرس رييس جمهور يک کشور مطرح مي‌گردد، روحيه نيروهاي امنيتي را که با شکم گرسنه از مردم افغانستان دفاع مي‌کنند، تضعيف مي‌کند.

نماينده‌گان مجلس در نشست روز شنبه(24سنبله) حرف‌هاي رييس جمهور را شرم آور خواندند و تاکيد کردند کساني که مردم و نيروهاي امنيتي افغانستان را به خاک و خون مي‌کشند، دشمن مردم افغانستان هستند و هيچ‌گاهي از افغانستان نيستند.

محمد علي اخلاقي، عضو مجلس، حرف‌هاي رييس جمهور غني را تأسف بار خواند و گفت حکومت هيچ‌گونه پلان عملي براي کاهش تهديدات امنيتي و بهبود اوضاع امنيتي در کلان‌شهرهاي افغانستان ندارد. اين عضو مجلس هم‌چنان گفت، آقاي غني با گفتن اين که افزون بر کشته شده‌هاي نيروهاي امنيتي به کشته شده‌گان جنگ‌جويان طالب نيز دل شکسته مي‌شود روحيه نيروهاي امنيتي کشور را تضعيف مي‌کند.”

مولوي موحد، عضو ديگر مجلس مي‌گويد، اين حرف رييس جمهور غني به اين معناست که طالبان يک گروه برحق است و در مسيري که روان اند، اشتباه نيست.

به باور نماينده‌گان مجلس، اگر آقاي غني رييس جمهور طالبان است، پس جنگ نيروهاي امنيتي افغانستان در مقابل اين گروه به چي معناست؟

اين درحالي است که پيش از اين، حامد کرزي رييس جمهور پيشين نيز طالبان را برداران ناراضي خطاب مي‌کرد، اما هربار که آقاي کرزي آنان را بردار ناراضي خطاب کرد، اظهاراتي که سبب شد اکنون بسياري‌ها آقاي کرزي را پدر طالبان و يا برادر طالبان لقب داده اند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/13633

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading