بازتاب نیوز

وزیر خارجه پاکستان: اسلام‌آباد آماده همکاری با کابل است

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری افق

شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان اعلام کرده که حکومت جدید کشورش آماده همکاری با افغانستان است.

ریاست  اجراییه کشور با نشر خبرنامه‌ی گفته که عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور پس از چاشت روز گذشته با شاه محمود قریشی وزیر امورخارجه پاکستان و هیئت همراه ایشان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار و گفت‌وگو کرده است.

در این دیدار رییس اجراییه ابراز امیدواری کرده که روابط میان دو کشور تحت اداره حکومت جدید بهبود یابد و هردو کشور در عرصه مبارزه با دهشت‌افگنی و استفاده از فرصت‌های موجود برای رشد و توسعه‌ی اقتصادی باهم همکاری نمایند.

خبرنامه افزوده که وزیر خارجه پاکستان در این دیدار تصریح کرده که حکومت جدید با افغانستان همکاری خواهد کرد.

شاه محمود قریشی گفته که با پیام تحکیم و بهبود روابط میان دو کشور به کابل آمده است. آقای قریشی در ادامه صحبت‌های خود علاوه نمود که چالش‌ها و دشواری‌هایی در روابط دو کشور وجود دارد و حکومت جدید در پاکستان آماده است در همکاری با افغانستان برای بهبود وضعیت تلاش نماید.

در این نشست پیگیری تعهدات قبلی میان دو کشور، عملی شدن برنامه عمل دو کشور برای صلح و همبستگی، مذاکرات صلح، مبارزه با دهشت‌افگنی، عودت مهاجران و همکاری‌های مشترک به بحث گرفته شد.

وزیر خارجه پاکستان پیش از این با رییس جمهور نیز دیدار و پیرامون موضوعات چون صلح و ثبات منطقه، حمایت از پروسه صلح بین‌الافغانی و عملی شدن پلان عمل مشترک دو کشور گفت‌وگو کرده بود.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/93240

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading