بازتاب نیوز

بانوی اول کشور هرگونه مداخله در برنامه پروموت را رد کرد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: پس از نشر گزارش سیگار مبنی بر ناکامی پروژه پروموت برای توانمندسازی زنان افغانستان، برخی کاربران رسانه‌ها و صفحات اجتماعی عامل این ناکامی را به بانوی اول کشور نسبت داده‌اند.

دفتر بانوی اول کشور روز شنبه (۲۴ سنبله) با انتشار اعلامیه‌ای هر گونه مداخله دولت افغانستان و دفتر بانوی اول را در مورد پروژه پروموت رد کرده و گفته است که اختیار مصرف تمام بودجه برنامه پروموت با اداره انکشاف بین‌المللی امریکا (USAID) بوده و توسط اداره متذکره به مصرف می‌رسد.

اعلامیه می‌افزاید که بانوی اول کشور در ملاقاتش با سیگار قبلا اظهار داشته است که ۷۰ درصد کمک‌های جامعه بین‌المللی به شمول اداره انکشاف بین‌المللی امریکا برای مصارف اداری کشورهای کمک‌دهنده مصرف می‌شود و باید در این مورد بازنگری جدی صورت گیرد.

این در حالی است که سیگار-اداره بازرسی ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان با نشر گزارشی، پروژه پروموت برای توانمندسازی زنان در افغانستان را ناموفق خوانده است.

در گزارش تازه این نهاد آمده که ۲۸۰ میلیون دالری‌ که از سوی اداره انکشاف بین‌المللی امریکا (USAID) درچارچوب این برنامه به‌ منظور توانمندسازی ۷۵ هزار زن در بخش‎های گوناگون افغانستان اختصاص یافته بود، هدر رفته است.

با عملی شدن برنامه پروموت در جریان پنج سال، قرار بود که ۷۵ هزار زن با به دست آوردن آموزش و مهارت‌های لازم، ظرفیت‌سازی و جذب کار در ادارات دولتی شوند.

بر بنیاد گزارش سیگار، با گذشت حدود سه سال، اکنون تنها کار مثبت این پروژه گماشتن ۵۵ زن در سطح رهبری شماری از نهادها است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=24549

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading