بازتاب نیوز

رئیس‌جمهور: حکومت برای رفع تهدیدات علیه مکاتب خصوصی غرب کابل اقدام می‌کند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور شام روز گذشته شنبه (۲۴ سنبله) در دیدار با مدیران مکاتب خصوصی غرب کابل از آنان خواست که مشکلات و تهدیدات را در هماهنگی با ارگان‌های امنیتی مورد بررسی قرار داده و حکومت برای رفع آن اقدام می‌کند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه‌ای به نقل از رئیس‌جمهور گفته است که کابل به چهار زون امنیتی تقسیم شده و در قوماندانی امنیه کابل، یک معاونیت صرفا مسئولیت امنیت غرب کابل را دارد.

وی افزود که به خاطر بهتر شدن وضعیت امنیتی در شهر کابل، در رهبری امنیتی کابل تغییرات جدی به میان آمد و اشخاص با تجربه به کار گماشته شدند.

در این دیدار رئیس‌جمهور به سرپرست وزارت معارف دستور داد که در مشورت با مدیران مکاتب خصوصی، روی تعدیل مقرره مکاتب متذکره کار کنند و نشستی را با مدیران مکاتب خصوصی انجام دهد.

رئیس جمهور همچنان تأکید کرد که باید مکاتب خصوصی از یک مرجع جواز خویش را اخذ کنند و به کاغذ پرانی پایان داده شود. وی به وزارت مالیه، اداره امور و شرکت برشنا دستور داد تا درخواست های مدیران مکاتب خصوصی در زمینه کاهش مالیات و قیمت برق را مورد بررسی قرار داده برای حل آن اقدام نمایند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=24546

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading