بازتاب نیوز

وزارت داخله در چهار سال گذشته به ۸۲ قضیه خشونت علیه خبرنگاران رسیدگی کرده است

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مسوولان در وزات داخله کشور گزارش داده که در چهار سال گذشته به ۸۲ قضیه خشونت علیه خبرنگاران رسیدگی کرده است.

دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته که روز گذشته جلسه کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت دایر شده و ارگان‌های حکومتی گزارش کارکردهای شان را ارائه کرده‌اند.

در این جلسه وزارت داخله گزارش داده که از سال ۱۳۹۴ به بعد ۲۴۰ قضیه خشونت علیه خبرنگاران در این وزارت ثبت شده که ۱۳۵ قضیه آن توسط افراد مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی صورت گرفته و ۸۲ قضیه آن مورد بررسی قرار گرفته است.

وزارت داخله همچنان گفته که از این میان ۲۳ قضیه تاکنون تحت بررسی قرار دارد و به زودی روند این بررسی‌ها تکمیل خواهد شد.

ریاست عمومی امنیت ملی نیز در این جلسه در مورد کارکرد یک ماهه خود در مورد امنیت و مصوونیت خبرنگاران در مرکز و ولایات گزارش داده  که تحقیقات ریاست امنیت‌ملی در مورد چگونگی جان باختن دوتن از خبرنگاران در حادثۀ اخیر غرب کابل جریان دارد و تاکنون تکمیل نشده است.

در این جلسه چگونگی تطبیق رهنمود پوشش زنده رسانه‌ها از حوادث تروریستی نیز مورد بررسی قرار گرفته است، معاون ریاست جمهوری گفته که با توجه به حوادث امنیتی اخیر، طرح و تطبیق رهنمود پوشش زنده رویدادهای امنیتی یک اقدام بجا است و باید تطبیق گردد.

این رهنمود تا یک هفته دیگر در جلسه‌ی به ریاست معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و با شرکت خبرنگاران، مسولان رسانه‌ی، اعضای فدراسیون و نمایندگان هرسه نهاد امنیتی مطرح و در مورد آن بحث خواهد شد.

معاون دوم ریاست جمهوری به سخنگویان ادارات دولتی به خصوص وزارت‌های داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت‌ملی هدایت داده که برای دسترسی مردم و رسانه‌ها به معلومات مورد نیاز، همیشه در دسترس باشند و به صورت منظم و هماهنگ اطلاع رسانی کنند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/93247

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading