بازتاب نیوز

ششمین نشست گروه فنی تدبیر اعتمادسازی مبارزه با تروریزم برگزار شد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ کلید گروپ

وزارت خارجه کشور از برگزاری ششمین نشست منطقوی “گروه فنی تدبیر اعتمادسازی مبارزه با تروریزم” در چوکات پروسه استانبول – قلب آسیا در شهر کابل خبر داده است.

در اعلامیه‎ای که وزارت خارجه کشور منتشر کرده است، ریاست این نشست را عادله راز، معین همکاری‎های اقتصادی وزارت امور خارجه، به عهده داشته است.

وزارت خارجه گفته است که در این نشست دیپلومات‎ها و نمایندگان عالی‎رتبه کشورهای عضو پروسه استانبول و سازمان‎های حامی این پروسه به شمول امریکا، انگلستان، چین، روسیه، فرانسه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر، ترکیه، آذربایجان، تاجکستان، ایران و پاکستان حضور داشتند.

عادله راز در این نشست با اشاره به اینکه پیشرفته‎های اقتصادی و تجارتی وابسته به امنیت است، افزوده است که گروه‎های تروریستی در افغانستان، زمینه‎های پیشرفت و رفاه را در سطح ملی، منطقه‎ای و بین‎المللی به چالش کشیده‎اند.

راز گفته است که مبارزه علیه اعمال تروریستی و ضد بشری این گروه‎ها در افغانستان، مستلزم تلاش و همکاری‎ همه جانبه کشورهای منطقه و جهان است؛ که البته ممالک عضو قلب آسیا – پروسه استانبول زمینه این را مساعد کرده است تا علیه این پدیده شوم به طور مشترک مبارزه شود.

به نقل از اعلامیه، شرکت‎کنندگان ششمین نشست گروه فنی تدبیر اعتمادسازی مبارزه با تروریزم در چوکات پروسه استانبول – قلب آسیا، این نشست را فرصتی خوب برای ایجاد یک رویکرد منطقه‎ای در جهت مبارزه با تروریزم و افراط‎گرایی عنوان کردند.

آن‎ها همچنان توافق کردند تا نشست‎های آتی این گروه به زودی برگزار شود.

The post ششمین نشست گروه فنی تدبیر اعتمادسازی مبارزه با تروریزم برگزار شد appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D8%B4%D8%B4%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading