بازتاب نیوز

خبرنگاران در کندز: مسئولین حکومتی با خبرنگاران همکاری نمی‌کنند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

شماری ازخبرنگاران و نمایندگان نهادهای حامی خبرنگاران درکندز به هدف حل این معضل، دیروز نشستی را برگزارکردند.

در این نشست خبرنگاران مشکلات شان را با مسئولین نهادها، انجمن ژورنالیستان آزاد، کمیته مصئونیت خبرنگاران و کابل پریس کلب شریک ساختند و از نهادهای حامی خبرنگاران خواستند تا در راستای حل مشکل همکاری نمایند.

به گزارش پیام آفتاب و به نقل از پژواک، زهیر نیازی یکی از خبرنگاران فعال در ولایت کندز گفت که مسئولین حکومتی در ارایهٔ اطلاعات با خبرنگاران همکاری لازم نمی‌کنند و این امرسبب ایجاد مشکلات برای آنها شده‌است.

وی افزود: «هفته گدشته طالبان در حمله شان بیش از ۴۰ سرباز را در ارچی کشته و مجروح کردند؛ اما مسئولین محلی تا آخرروز از دادن اطلاعات خود داری کرند که این مشکل جدی است، مسئولین باید جدی این مشکل خبرنگاران را حل کنند.»

عبدالله ساحل خبرنگار دیگر درولایت کندز، کتمان کردن اطلاعات از سوی مسئولین و برخورد دوگانه با خبرنگاران را از مشکل اساسی عنوان کرد.

ساحل گفت: «از مسئولین محلی بخصوص مسئولین امنیتی می‌خواهیم که درمورد حادثه ای که صورت می‌گیرد به وقت و زمان معین اطلاعات را در دسترس خبرنگاران قرار بدهند؛ اگر نه ما خبرهای ادارات را تحریم می‌کنم.»

تعدادی دیگری از خبرنگاران نیز این مشکل را جدی عنوان کردند.

اجمل کاکر مسئول کابل پرس کلب در حوزه شمالشرق طی صحبتی گفت که این مشکلات را بامسئولین مربوطه شریک می‌سازد تا درحل آن اقدام جدی صورت گیرد.

کاکر افزود: «دقیقاً ندادن اطلاعات برای خبرنگاران یک مشکل جدی است، ما کوشش میکینم این مشکل را از طریق مسئولین نهادهای حامی خبرنگاران حل کنیم.»

از سوی دیگر عصمت مرادی سخنگوی والی کندز گفت که آنها همیشه تلاش کرده‌اند تا اطلاعات را به وقت و زمان آن با خبرنگاران شریک سازند.

به گفته وی: «از طرف شب چون شبکه‌های مخابراتی درست کار نمی‌کند، اگر کدام حادثه صورت گیرد، کوشش می‌کنیم که با خبرنگاران تماس بگیریم.»

مرادی وعده سپردکه برای تحکیم روابط بهتر خبرنگاران و مسئولین حکومتی تلاش جدی خواهند کرد.

طبق قانون دسترسی به اطلاعات، مسئولین حکومتی مکلف اند که بدون اطلاعات محرم، تمامی اطلاعات را در اختیار خبرنگاران قرار دهند.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/84019/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading