بازتاب نیوز

کارخانگی عجیب؛ می‌توانی تا ۲ روز ۱۰۰ هزار برنج را بشماری؟

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

یک معلم برای شاگردانش کار خانگی داده که تا دو روز ۱۰۰ میلیون برنج را بشمارند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ یک معلم چینی، به شاگردانش کارخانگی داده و گفته است که تا دو روز دیگر ۱۰۰ میلیون برنج را بشمارند و به مکتب بیاورند.

در همین حال این اقدام معلم با واکنش تند خانواده های شاگردان مواجه شده تا جاییکه یکی از خانواده ها می گوید که این عجیب ترین کارخانگی است که در عمرم شنیده ام. اگر حساب کنیم که هر فرد در هر ثانیه ۳ دانه برنج را درون کیسه بیندازد، این کار تقریباً یک سال تمام وقت می گیرد، آن هم بدون در نظر گرفتن خوردن آب و غذا و حتی خوابیدن.

یکی دیگر از والدین نوشت: صد میلیون دانه برنج دست کم ۱.۶۷ تن است و حمل آن به ۸۵۵ کیسه احتیاج دارد و یک شاگرد چگونه می تواند این مقدار برنج را به مکتب ببرد؟

معلم ریاضی هم در پاسخ به انتقادات گفت، هدف او این است که شاگردان بتوانند از طریق فعالیت های عملی، اطلاعات جدیدی کسب کنند و مهارت های حل مسأله را از طریق «تفکر واگرا» بیاموزند.

او می گوید تفکر واگرا باعث گسترش افق دید دانش آموزان، ارائه راه حل های جدید در حل مسأله و عبور از راه حل های قدیمی «تفکر همگرا» می شود. تفکر واگرا تفکر سنت شکن است و به فرد فرصت اشتباه و آزمون و خطا می دهد. ‌او در ادامه گفت: می خواستم بچه ها از مغزشان کار بکشند.

کارخانگی عجیب؛ می‌توانی تا ۲ روز ۱۰۰ هزار برنج را بشماری؟

لینک اصلی: http://sana.af/other/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8%D8%9B-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%DB%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D9%87/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading