بازتاب نیوز

حکومت ائتلاف بزرگ افغانستان را تهدید کرد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

وزارت داخله در واکنش به بسته‌شدن دفترهای ولایتی کمیسیون انتخابات هشدار داد که در صورت نیاز نیروهای امنیتی افغان می‌توانند از زور استفاده کنند.

به گزارش افغان نیوز: وزارت امور داخله در واکنش به مسدود شدن دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات در سه ولایت افغانستان، به نیروهای امنیتی افغان دستور داده است تا به هیچ فرد یا گروهی اجازه‌ مسدود کردن نهادهای اجتماعی را ندهند.

اخترمحمد ابراهیمی معاون ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله تاکید کرده‌است که نیروهای امنیتی در صورت نیاز می‌توانند از «قوت» یا زور استفاده کنند.

این در حالی است که ائتلاف بزرگ افغانستان روز گذشته دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات در ولایت‌های هرات، بلخ، کندز و کندهار را مسدود کرد و تاکید نمود که تا برآورده نشدن خواست احزاب و جریان‌های سیاسی، دفاتر این کمیسیون در چندین ولایت دیگر هم مسدود خواهد شد.

محمد ناطقی، عضو ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در صفحه فیسبوک خود نگاشت است که هدف از بسته شدن دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات، جلوگیری از تقلبات گسترده انتخاباتی است.

آقای ناطقی تاکید کرده است که استراتیژی احزاب و ائتلاف بزرگ ملی این است که انتخابات پارلمانی با تغییر سیستم  و انگشت‌نگاری رای‌دهندگان در روز انتخابات و با نظارت احزاب برگزار شود.

هفته‌ی قبل گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان گفته بود که حکومت وحدت ملی تا کنون به خواسته‌های احزاب برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه توجه نکرده و کمیسیون انتخابات نیز بدون رعایت قانون با همان سازوکارهای تقلب گرایانه، برگه‌های رای‌دهی را چاپ کرده است که این بیان‌گر عدم تمکین کمیسیون برای برگزاری انتخابات سالم است.

پیش از این نیز حکومت در برابر معترضان از زور کار گرفته و در سال گذشته بالای هواداران جنبش رستاخیز تغییر شلیک کرده بود.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading