بازتاب نیوز

حکومت جدید پاکستان به بهبود وضعیت کمک می کند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

وزیر امورخارجه پاکستان در دیدار با رییس اجراییه کشور گفت که حکومت جدید اسلام آباد در همکاری با افغانستان برای بهبود وضعیت تلاش می نماید.

به گزارش افغان نیوز: عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، بعد از ظهر روز یک شنبه (۲۴ سنبله ۱۳۹۷) با آقای شاه محمود قریشی، وزیر امورخارجه پاکستان و هیئت همراه ایشان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست رییس اجراییه برگزاری انتخابات در پاکستان، تعیین حکومت جدید و احراز مقام وزارت خارجه را به آقای قریشی تبریک گفته و ابراز امیدواری نمود که روابط میان دو کشور تحت اداره حکومت جدید بهبود یابد و هردو کشور در عرصه مبارزه با دهشت‌افگنی و استفاده از فرصت‌های موجود برای رشد و توسعه‌ی اقتصادی باهم همکاری نمایند.

آقای قریشی گفت که با پیام تحکیم و بهبود روابط میان دو کشور به کابل آمده است. وی علاوه نمود که چالش‌ها و دشواری‌هایی در روابط دو کشور وجود دارد، اما حکومت جدید در پاکستان آماده است در همکاری با افغانستان برای بهبود وضعیت تلاش نماید.

در این نشست پیگیری تعهدات قبلی میان دو کشور، عملی شدن برنامه عمل دو کشور برای صلح و همبستگی، مذاکرات صلح، مبارزه با دهشت‌افگنی، عودت مهاجران و همکاری‌های مشترک به بحث گرفته شد.

این درحالی است که مقامات امریکایی و افغانستانی همیشه مدعی بودند که اکثر حملات گروه های ترویستی در خاک افغانستان از سوی پاکستان مدیریت و حمایت می شود، ادعای که بار ها از طرف مقامات پاکستانی رده شده است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading