بازتاب نیوز

هشدار هواداران ایتلاف بزرگ ملی به حکومت

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: هوداران ایتلاف بزرگ ملی ضمن مسدود کردن دفاتر کمسیون مستقل انتخابات در ولایات کندهار، بلخ و هرات، به حکومت هشدار دادند که اگر به خواسته های شان رسیده گی نشود دفاتر کمسیون مستقل انتخابات در سایر ولایات را نیز مسدود خواهند کرد…

هوداران ایتلاف بزرگ ملی افغانستان به حکومت هشدار دادند که اگر دولت و کمسیون مستقل انتخابات اصلاح نظام انتخاباتی و استفاده از فناوری بایومتریک در روند رأی‌دهی را نپذیرند دفاتر کمسیون مستقل انتخابات در سایر ولایات را نیز مسدود خواهند کرد.

تردیدها درباره آمار ثبت‌نام رأی‌دهنده گان، شروط احزاب سیاسی برای استفاده از فناوری بایومتریک و هشدار احزاب سیاسی از جمله چالش‌هایی استند که انتخابات ولسی جرگه با آن روبه‌رو است.

اعتراضات احزاب سیاسی در شماری از ولایات در حالی مانع پیشبرد امور کاری کمسیون مستقل انتخابات شده است که حدود یک ماه به زمان برگزاری انتخابات ولسی جرگه باقی مانده است.

به‌دلیل مخالفت دولت و اصرار احزاب سیاسی نسبت به استفاده از سامانه بایومتریک در روند رأی‌دهی و اختلافات داخلی بین اعضای کمسیون مستقل انتخابات، به‌نظر می‌رسد که برگزاری انتخابات تا یک ماه آینده امکان‌پذیر نباشد.

کارشناسان بر این باورند که در صورت ادامه این روند و افزایش اختلافات، کمسیون مستقل انتخابات و دولت نمی‌توانند زمینه برگزاری انتخابات ولسی جرگه در 28 میزان سال جاری را فراهم کنند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/هواداران-ایتلاف-بزرگ-ملی-حکومت.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading