بازتاب نیوز

غنی: مکاتب خصوصی از یک مرجع جواز اخذ کنند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

رییس جمهور غنی در دیدار با مدیران مکاتب غرب کابل تاکید داشت که باید مکاتب خصوصی از یک مرجع جواز خویش را اخذ کنند و به کاغذ پرانی پایان داده شود.

به گزارش افغان نیوز: مدیران مکاتب خصوصی غرب کابل در این دیدار خواستار تغییر در مقررۀ مکاتب خصوصی، کاهش مالیات، لغو جوازهای غیرضروری، دسترسی به کتاب از طریق وزارت معارف و کاهش قیمت برق مراکز آموزشی گردیدند و همچنان خواهان حضور سه تن از نماینده های مکاتب خصوصی در شورای عالی منابع بشری شدند.

رییس جمهور غنی گفت که به خاطر بهتر شدن وضعیت امنیتی در شهر کابل، در رهبری امنیتی کابل تغییرات جدی به میان آمد و اشخاص با تجربه به کار گماشته شدند.

آقای غنی از آنان خواست که مشکلات و تهدیدات را در هماهنگی با ارگان های امنیتی مورد بررسی قرار داده و حکومت برای رفع آن اقدام می کند.

وی گفت که کابل به چهار زون امنیتی تقسیم شده و در قوماندانی امنیۀ کابل، یک معاونیت صرفاً مسئولیت امنیت غرب کابل را دارد. وی همچنان به سرپرست وزارت معارف هدایت داد که در مشورت با مدیران مکاتب خصوصی، روی تعدیل مقررۀ مکاتب متذکره کار کنند و نشستی را با مدیران مکاتب خصوصی انجام دهد.

غنی تاکید کرد که باید مکاتب خصوصی از یک مرجع جواز خویش را اخذ کنند و به کاغذ پرانی پایان داده شود.

اشرف غنی همچنان به وزارت مالیه، اداره امور و شرکت برشنا هدایت داد تا خواست های مدیران مکاتب خصوصی در زمینۀ کاهش مالیات و قیمت برق را مورد بررسی قرار داده برای حل آن اقدام نمایند.

این درحالی است که شماری از مراکز آموزشی در غرب کابل زیر تهدیدات بلند امنیتی قرار دارند، چنانچه چند هفته قبل مرکز آموزشی موعود نیز مورد حمله تروریستی قرار گرفت و ده ها دانش آموز در این رویداد جان باختند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%BA%D9%86%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A8-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading