بازتاب نیوز

رییس کمیسیون انتخابات: بستن دفاتر قابل قبول نیست به این فرهنگ باید خاتمه داده شود

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرنامه

مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در واکنش به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی مبنی بر بستن شماری از دفاتر ولایتی این کمیسیون، تاکید دارند که احزاب بجای چالش‌زایی در برابر روند انتخابات، با این کمیسیون باید همکار باشند.

گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس این کمیسیون امروز یک‌شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که بستن دروازه کمیسیون انتخابات در شماری از ولایت‌های افغانستان قابل قبول نیست.

آقای صیاد تاکید کرد: « خواهش ما از از ایتلاف‌ها و احزاب سیاسی این است که نگرانی‌های خود را در مورد کار کمیسیون و در مورد روند برگزاری انتخابات دارند، با ما شریک کنند. تا کمیسیون بتواند از طرح‌های آنان که در مورد جلوگیری از تقلب، یا کمک برای شفافیت بیشتر انتخابات است و یاهم نظارت جدی بر این روند باشد، استفاده کند.»

رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که همکاری نکردن و همواره انتقاد کردن راه حل نیست و این کمیسیون حاضر است در هرجایی که احزاب سیاسی بخواهند در آنجا حاضر شود و پیشنهادات، طرح‌ها و نگرانی‌های آنان را بشنود تا راه حلی  پیدا شده و به فرهنگ بستن دفاتر خاتمه داده شود.

به گفته‌ی مقام‌های کمیسیون انتخابات، این کمیسیون تلاش دارد که انتخابات را به موقع آن برگزار کند، اما ایجاد هر چالش می‌تواند، این روند را صدمه بزند.

آقای صیاد هم‌چنان از حکومت خواست که امنیت برگزاری انتخابات و امنیت اعضای این کمیسیون را جدی بگیرد و والی‌ها و ولسوال‌ها را متقاعد کند که با کمیسیون در ولایت‌ها و روستاهای افغانستان همکار باشند تا این کمیسیون بتواند از نفوذ زورمندان در انتخابات جلوگیری کند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2018/09/16/the-closure-of-provincial-election-offices-of-the-election-commission-is-not-acceptable/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading