بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: بستن دروزاه‌های کمیسیون متوقف شود

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری افق

عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات امروز در نشست علنی این کمیسیون از احزاب و جریان‌های سیاسی معترض خواست تا روند بستن دروازه‌های این کمیسیون را متوقف سازند و برای برگزاری انتخابات شفاف همکاری کنند.

رییس کمیسیون انتخابات گفت که بستن دروازه‌های کمیسیون یک فرهنگ بد است و باید به این فرهنگ بد پایان داده شود. آقای صیاد می‌گوید که کمیسیون مصمم است انتخابات را طبق تقسیم اوقات تعیین شده برگزار کند اما بستن دروازه‌های این کمیسیون ممکن است انتخابات را با تاخیر مواجه سازد.

آقای صیاد از عدم همکاری حکومت و احزاب با کمیسیون انتخابات گلایه دارد و تأکید می‌کند که احزاب، جریان‌های سیاسی، فعالین مدنی و شهروندان هر نظری که در مورد روند کار کمیسیون انتخابات دارند باید با این نهاد شریک سازند تا راه حل برای مشکلات پیدا شود.

رییس کمیسیون انتخابات از حکومت نیز می‌خواهد که به مسوولین در ولایات و ولسوالی‌های هدایت دهد تا کارمندان کمیسیون انتخابات را تحت فشار قرار ندهند تا شفافیت انتخابات زیر سوال نرود.

آقای صیاد همچنان گفت که تاکنون مشخصات ۸ میلیون تن از رای دهندگان وارد سیستم شده و بیش از یک میلیون دیگر آن به زودی وارد سیستم خواهد شد. او افزود مشخصات رای‌دهندگان ولایات سرپل، پنجشیر، زابل و فراه به صورت کامل درج سیستم شده‌اند و این روند ادامه دارد.

این درحالی است که روز گذشته هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، در چندین ولایت کشور دروازه دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات را مسدود کرده بودند و خواستار برگزاری انتخابات شفاف شده بودند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/93253

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading