بازتاب نیوز

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان دروازه کمیسیون انتخابات را در بلخ بسته کرد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ کلید گروپ

هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، شام روز شنبه دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت بلخ بستند و در مقابل دروازه این نهاد خیمه تحصن برپا کردند.

معترضان می‎گویند تا زمانی که خواست‎های ائتلاف بزرگ ملی افغانستان از سوی حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات پذیرفته نشود، اجازه کار به این کمیسیون در بلخ نمی‎دهند.

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که متشکل از چندین حزب و جریان سیاسی است، از حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است تا نظام انتخاباتی را تغییر دهند و پروسه ثبت‎نام رای‎دهندگان را به صورت بیومتریک از سر بگیرند.

حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات گفته‎اند که برای تغییر نظام انتخاباتی و بیومتریک رای‎دهندگان، زمان از دست رفته است.

فضل‎احمد حیاتی، رییس دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در بلخ، تأیید می‎کند که معترضان دروازه این کمیسیون را در شهر مزارشریف بسته‎اند.

به گفته او، معترضان روز شنبه ابتدا در برابر دروازه این کمیسیون خیمه تحصن برپا کردند و سپس حوالی ساعت شش شام همان روز دروازه آن را بسته کردند.

وزارت امور داخله گفته است که اجازه بستن دروازه‎های کمیسیون مستقل انتخابات را به هیچ کسی و یا هیچ جریانی نخواهد داد و در صورت نیاز از زور نیز کار خواهد گرفت.

کمیسیون مستقل انتخابات امروز اعلام کرد که بستن دروازه‎های این کمیسیون در مرکز و ولایت‎ها سبب تأخیر در برگزاری انتخابات خواهد شد.

قرار است انتخابات پارلمانی در ۲۸ میزان امسال برگزار شود.

The post ائتلاف بزرگ ملی افغانستان دروازه کمیسیون انتخابات را در بلخ بسته کرد appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading