بازتاب نیوز

نیروهای پولیس در هرات معترضان را لت و کوب کردند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ کلید گروپ

شماری از اعضا و هواداران ائتلاف بزرگ ملی در هرات ادعا می‎کنند که نیروهای پولیس با وارد شدن به خیمه‌های تحصن آن‎ها در مقابل دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در این ولایت، شماری از معترضان را لت و کوب و زخمی کرده‎اند.

محمدعارف کیانی، یکی از تحصن‌‎کننده‌ها و عضو هیأت رهبری ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، امروز در تماس تلیفونی به کلید ادعا کرد که پولیس وی را شدیداً لت و کوب و حثیت او را خدشه‎دار کرده است.

وی که به گفته خودش هنوز در بازداشت پولیس قرار دارد، اظهار داشت که شماری دیگر از تحصن‎کننده‌ها نیز زخمی شده‌اند.

خبرنگار کلید از مقابل دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در هرات هم می‎گوید که خیمه‌های تحصن از وجود معترضان تخلیه شده است و ساحه شدیداً زیر نظر نیروهای امنیتی قرار دارد.

از سویی هم، مقام‎های پولیس هرات می‌گویند که آن‎ها تا هنوز اقدامی برای جمع‎آوری خیمه‌های تحصن نکرده‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی پولیس هرات، می‎گوید که اگر تحصن‎کننده‌ها قصد مسدود ساختن دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را داشته باشند با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

وی استفاده از سلاح را یکی از گزینه‌ها برای جلوگیری از آشوب عنوان کرد.

روز گذشته شماری از اعضا و هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در ده ولایت از جمله هرات با بر پایی خیمه‌های تحصن هشدار به مسدود ساختن دروازه‌های کمیسیون‌های انتخاباتی دادند.

این ائتلاف خواستار بیومتریک رای‎دهندگان، تغییر نظام انتخاباتی و نظارت از پروسه انتخابات از سوی احزاب است.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات و حکومت گفته‎اند که اکنون فرصت چندانی برای برگزاری انتخابات باقی نمانده است و نمی‎توانند این پیشنهادات را قبول و عملی کنند.

The post نیروهای پولیس در هرات معترضان را لت و کوب کردند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%84%D8%AA-%D9%88-%DA%A9%D9%88/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading