بازتاب نیوز

بستن دروازه‌ کمیسیون به یک فرهنگ تبدیل شده است

٢٥ سنبله ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

رییس کمیسیون انتخابات می گوید که بستن دروازه‌های کمیسیون در مرکز و ولایات یک فرهنگ بد می باشد و باید به این اقدامات پایان داده شود.

به گزارش افغان نیوز: عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، روز دو شنبه(25، سنبله) طی نشستی از احزاب و جریان‌های سیاسی معترض خواست تا روند بستن دروازه‌های این کمیسیون را متوقف سازند و برای برگزاری انتخابات شفاف همکاری کنند.

وی افزود؛ بستن دروازه‌های کمیسیون یک فرهنگ بد است و باید به این فرهنگ بد پایان داده شود تا انتخابات طبق تقسیم اوقات تعیین شده برگزار گردد اما روند کنونی ممکن است انتخابات را با تاخیر مواجه سازد.

صیاد از عدم همکاری حکومت و احزاب با کمیسیون انتخابات گلایه دارد و تأکید می‌کند که احزاب، جریان‌های سیاسی، فعالین مدنی و شهروندان هر نظری که در مورد روند کار کمیسیون انتخابات دارند باید با این نهاد شریک سازند تا راه حل برای مشکلات پیدا شود.

رییس کمیسیون انتخابات از حکومت نیز می‌خواهد که به مسوولین در ولایات و ولسوالی‌های هدایت دهد تا کارمندان کمیسیون انتخابات را تحت فشار قرار ندهند تا شفافیت انتخابات زیر سوال نرود.

آقای صیاد همچنان گفت که تاکنون مشخصات ۸ میلیون تن از رای دهندگان وارد سیستم شده و بیش از یک میلیون دیگر آن به زودی وارد سیستم خواهد شد. او افزود مشخصات رای‌دهندگان ولایات سرپل، پنجشیر، زابل و فراه به صورت کامل درج سیستم شده‌اند و این روند ادامه دارد.

این درحالی است که روز گذشته هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، در چندین ولایت کشور دروازه دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات را مسدود کرده بودند و خواستار برگزاری انتخابات شفاف شده بودند.

وزارت داخله در واکنش به بسته‌شدن دفترهای ولایتی کمیسیون انتخابات هشدار داد که در صورت نیاز نیروهای امنیتی افغان می‌توانند از زور استفاده کنند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87%E2%80%8C-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading