بازتاب نیوز

روسیه: واشنگتن تمایلی به برقراری صلح در افغانستان ندارد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری آسیا

نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان اعلام کرد که آمریکا منافع خود در افغانستان را دنبال می‌کند و تمایلی به پایان جنگ در این کشور ندارد.

«ضمیرکابلوف» نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان گفت آمریکا روند مذاکرات صلح را در انحصار گرفته و از نقش آفرینی سایر کشورهای منطقه در این روند جلوگیری می‌کند.

مسئول امور آسیا در وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: اقدامات واشنگتن در روند صلح ناچیز است و این کشور تنها منافع خود در افغانستان را دنبال می‌کند.

وی افزود: آمریکا هیچ تمایلی به پایان جنگ در افغانستان ندارد و «تلاش‌هایی که تا کنون توسط آمریکا در روند صلح صورت گرفته ناچیز و ناکافی بوده است، ما گام‌های خیلی کوچکی را که نشان دهنده تمایل آمریکا برای حل منازعه افغانستان از راه سیاسی باشد شاهد نبوده‌ایم».

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: آمریکا تنها در نشست‌هایی شرکت می‌کند که رهبری آن‌ها را برای کسب منافع واشنگتن در اختیار دارد.

نشست صلح افغانستان به میزبانی روسیه قرار بود چهارم ستامبر برگزار شود و ۱۲ کشور از جمله آمریکا، کشورهای آسیای مرکزی، ایران، چین، هند، پاکستان و طالبان به این نشست دعوت شدند، اما این نشست به دلیل مخالفت واشنگتن و دولت افغانستان به تعویق افتاد و قرار شد در آینده نزدیک برگزار شود.

کارشناسان بر این باورند که آمریکا با اتخاذ رویکرد دوگانه در روند صلح افغانستان و مداخله در امور این نهاد تلاش می‌کند تا مانع مذاکرات صلح طالبان با دولت افغانستان شود.

لینک اصلی: http://www.asianews.af/32364/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آسیا

آخرین خبر ها:

Loading