بازتاب نیوز

کاهش سفر افغان‌ها به پاکستان در پی تعطیلی کنسولگری جلال‌آباد

٢٥ سنبله ١٣٩٧ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، پس از بستن کنسولگری پاکستان در جلال‌آباد سفر اتباع افغانستان به پاکستان 20 درصد کاهش یافته است. 

مقامات پاکستان اعلام کردند: شهروندانی افغانستانی که به دنبال سفر به پاکستان هستند مجبورند برای دریافت ویزا به کابل سفر کنند. 

به نوشته داوون، شهروندان افغانستان اعلام کردند که در پی تعطیلی کنسولگری پاکستان در جلال آباد فرآیند دریافت ویزا طولانی تر و هزینه آن نیز افزایش یافته است. 

پاکستان کنسولگری خود را در اعتراض به آنچه دخالت والی ننگرهار در امور این سازمان اعلام شد تعطیل کرده و این هزینه‌های اضافی برای شهروندان افغانستان به وجود آورده است. 

مقامات امور مهاجران پاکستان در این رابطه اعلام کردند: پیش از تعطیلی کنسولگری این کشور در جلال آباد به طور معمول روزانه 5 هزار شهروند افغانستان از مرز تورخم به پاکستان سفر می‌کردند که در حال حاضر این مقدار 20 درصد کاهش یافته است. 

بنابر این گزارش، همچنین این مقامات تصریح کردند: تعطیلی کنسولگری مشکلاتی را در روابط تجاری میان دو کشور نیز بوجود آورده و حرکت کامیون‌ها در مرز تورخم را با کندی مواجه کرده است. 

به نوشته این رسانه پاکستانی، اما با وجود این مشکلات اولین محموله از گندم اهدایی پاکستان به افغانستان بدون مشکل از مرز تورخم وارد پاکستان شده است. 

/انتهای پیام/ 

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/world/news/13970625000734

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading