بازتاب نیوز

باشندگان جوزجان: انتخابات پیش‌رو را تحریم می‌کنیم

٢٥ سنبله ١٣٩٧ سلام وطندار

ده‌ها تن از هواداران حزب جنبش ملی، باشندگان و بزرگان قومی جوزجان امروز گردهم آمدند و با برگزاری یک نشست خبری به حکومت مرکزی هشدار می‌دهند که اگر وضعیت امنیتی در شمال بهبود نیابد، انتخابات پیش رو را تحریم می‌کنند.

آنان مدعی‌اند که ناامنی‌های شمال مهندسی‌شده و سازمان‌یافته است، تا برگزاری انتخابات پیش‌رو با تقلب همراه باشد.

هوداران حزب جنبش ملی و بزرگان قومی جوزجان می‌گویند که اگر حکومت مرکزی به خواست‌های آنان که شفافیت انتخابات، تأمین امنیت و اجازۀ برگشت جنرال دوستم به عملیات‌های جنگی در شمال است، رسیدگی نکند، دست به هر گزینه‌یی خواهند زد.

فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس جوزجان تأیید می‌کند که این روزها تهدیدات امنیتی در این ولایت بیشتر شده است؛ اما نیروهای امنیتی آمادگی راه‌اندازی عملیات سرتاسری را دارند.

با توجه به اطلاعاتی که از ولسوالی‌های جوزجان به سلام‌وطندار رسیده است، از 10 ولسوالی این ولایت تنها یک ولسوالی امن است و دیگر ولسوالی‌های این ولایت زیر تهدید بلند امنیتی قرار دارند و حتا راه 5 ولسوالی به روی کارمندان و نیروهای دولتی بسته است.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=42253&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading