بازتاب نیوز

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به مردم پول داده است تا خیمه تحصن برپا کنند

٢٥ سنبله ١٣٩٧ کلید گروپ

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به مردم عام پول داده است تا در برابر دروازه‎های دفاتر این کمیسیون خیمه‎های تحصن برپا کنند.

ذبیح‎الله سادات، معاون این کمیسیون، امروز یک‎شنبه به کلید گفت که کمیسیون مستقل انتخابات ویدئوهایی به دست آورده است که نشان می‎دهد مردم عام در برابر دریافت ۲۰۰ تا ۳۰۰ افغانی پول نقد دست به تحصن زده بودند.

او گفت در حالی که این دست از مردم امروز یک‎شنبه در ولایت‎های بلخ و کندهار مانع ورود کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات به محل کار شان شده‎اند، کارمندان این کمیسیون در هرات در نتیجه مداخله پولیس موفق شده‎اند در حمل کار شان حاضر شوند.

اما فضل الرحمان اوریا، عضو ارشد ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، این ادعای کمیسیون مستقل انتخابات را توطئه می‎خواند.

او در گفتگو با کلید، نیروهای امنیتی را متهم حمله به معترضان کرد و گفت که در هرات بیش از ۳۰ نفر از معترضان در حمله پولیس زخمی و ۴۰ تن دیگر شان بازداشت شده‎اند.

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان روز گذشته اعلام کرد که در پیوند به بی‎اعتنایی حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات در برابر مطالبات این ائتلاف، دفاتر این کمیسیون را در ولایت‎های کندهار، بلخ و هرات بسته است.

ائتلاف ملی بزرگ افغانستان که متشکل از چند حزب و جریان سیاسی است، خواستار تغییر نظام انتخابات، بیومتریک رای‎دهندگان و اعطای اجازه نظارت از پروسه انتخابات به احزاب سیاسی است.

حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده‎اند که زمان برای رسیدگی به این خواسته‎ها گذشته است و آن‎ها قادر به عملی کردن آن نیستند.

قرار است انتخابات پارلمانی به تاریخ ۲۸ میزان امسال برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است در صورتی که دروازه‎های دفاتر این کمیسیون در مرکز و ولایت‎ها بسته شود، زمان برگزاری انتخابات عقب خواهد افتاد.

The post ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به مردم پول داده است تا خیمه تحصن برپا کنند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%AF/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading